Skocz do zawartości

obsada 300l moja propozycja


dzem3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będę wdzięczny za pomoc w doborze mieszkańców mojego zbiornika.

Moja propozycja jest następująca (rybki które mi się bardzo podobają i trudno by mi było z nich rezygnować)

pielęgnica papuzia 3szt

skalar 6szt

paletka 4szt

neonki 20szt

PARATILAPIA POLLENI 2szt (???)

pielęgnica kakadu 2szt

 

Napiszcie proszę co myślicie o takim zestawieniu ryb. Czy będą potrafiły się "dogadać" w jednym zbiorniku.

Postawiłem znaki ??? przy PARATILAPIA POLLENI ponieważ niewiele wiem o tym gatunku a bardzo mi się podoba.

za każde rady porady dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papuzie to hybrydy które z wiekiem tracą kolor, do tego rosną ogromne.

skalary by się nadawały ale nie 6, chyba że na początek i gdy dobiorą się w pary nadmiar oddasz - czyt. w takim akwarium max 2 dobrane pary tych ryb.

paletki są stadne i bardzo wymagające. Do tego nie mogą przebywać ze skalarami w jednym akwarium bo te drugie przenoszą groźne dla nich pasożyty(chyba że ryby zostaną odrobaczone to tak)

neony ok.

polleni to duże pielęgnice i nie łączyłbym ich z innymi rybami. Jak one to raczej akwarium jednogatunkowe z parą tych ryb.

Kakady hoduje się w haremach.

 

Reasumując jeśli masz doświadczenie i myślisz że dasz radę możesz postawić na paletki - 6 sztuk + ok. 30 neonów czerwonych,10 kirysków na dno i parę ramirez albo harem kakadu.

Jeśli nie to polecam skalary. 2 dobrane pary + 30 neonów,kiryski,harem kakadu albo tak jak napisałem. Akwarium jednogatunkowe z parą polleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co myślicie gdybym zamiast obsady którą podałem wyżej zastąpiłbym następującą:

pielęgnica papuzia 3

paletka 6

neonki 20 - 30

pielęgnica kakadu 1+3

pielęgnica ramireza 2+2

bocja Striata 3

sumik rekini 2

 

Co do ilości bocji i sumika to nie wiem czy taka jest odpowiednia?

Co myślicie o takiej kombinacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale nie pytałem o wasze opinie i poglądy na temat wymienionych ryb czy komuś się one podobają czy nie Ja wiem że mi się podobają pauzie i nie ważnej w jaki sposób człowiek je uzyskał ale hodując je mogę dać im dobre warunki

Pytałem czy takie zestawienie jest dobre a nie kto co myśli o danym gatunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawiookie są terytorialnymi, dużymi i agresywnymi rybami i nie nadają się jako ryby towarzyszące neonom, skalarą czy paletką bo zostaną zjedzone.

 

O odrobaczaniu ryb poszukaj w necie albo zapytaj na PKMD.

 

Pawiookie niesą aż tak bardzo agresywne wiem po swoich , ale zgodzę się co do tych neonków i paletek , neonki mogą robić za zakąske a do paletek w zupełności niepasują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

obsada wybrana po pewnych modyfikacjach

W akwarium zamieszkały:

2xskalar (docelowo 4-6szt)

1+2 p.kakadu

2+2 p.boliwijska

4x glonojad syjamski

15xneon inesia

i dojdą do tego neonki czarne około 15szt.

 

jak na razie nie ma między nimi żadnych kłótni ani bójek. Papuzia też nie wykazuje żadnego zainteresowania kulinarnym przysmakiem zwanym neon inesia.

Samiczki kakadu wybrały sobie rewiry w przeciwległych rogach akwarium i strzegą ich (ustępują czasami swoich kokosów dla papuziej). Boliwijskie jak na razie pływają po całym akwarium z tendencją do rejonu środkowego dna.

 

Co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...