Skocz do zawartości

Rosliny dla krewetek


ArMasteR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chce założyć krewetkarium 20 litrów(6 sztuk red cherry)

Mam pytanie jakie rośliny wybrać

Czy ktoś może zrobić jakąś listę a ja bym sobie wybrał najlepsze

i aby te rośliny były dość niewymagające,i czy moge zastosować jako podłoże piasek

z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Czy może być jakiś gatunek kryptokoryny??

2) czy w akwarium 25l(25cm na 40 cm) może być 6 krewetek i ile moze być max??

 

3)mam pomysl abym z piasku zrobic im jaskinie?taki korytarz podziemny??

Czy one będą do niego wchodzić?

4)Czy do uniwersalnej gąbki akwarystycznej będą wpadać krewetki czy trzeba specjalną gąbke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Czy może być jakiś gatunek kryptokoryny??

2) czy w akwarium 25l(25cm na 40 cm) może być 6 krewetek i ile moze być max??

 

3)mam pomysl abym z piasku zrobic im jaskinie?taki korytarz podziemny??

Czy one będą do niego wchodzić?

4)Czy do uniwersalnej gąbki akwarystycznej będą wpadać krewetki czy trzeba specjalną gąbke??

1. Tak, Zwartki są cieniolubne ale w piachu nie będą rosły.

2. Zacznij od 6, po miesiącu bedziesz miał dużo więcej i będziesz musiał oddawać.

3. Tak.

4. ?? Rozwiń myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Zależy czy chodzi ci o tą z większymi oczkami czy z mniejszymi. Chociaż w tą z większymi też nie wpadną bo nawet robi się z nich filtry hamburskie do krewetkariów.

 

Co do roślin to daj to co mówiłeś czyli kabomby itp Bo jeżeli zaczynasz przygodę z akwarystyką to jak ci jakiś glon wyskoczy to z mchami będzie źle w miarę nabierania wprawy usuniesz te szybko rosnące i tak jak ktoś mówił dasz miejsce do ekspansji dla mchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co źle znoszą ale jeżeli nie będzie nic poza nimi i będzie nie zbalansowane nawożenie to mogą wyskoczyć glony. Najczęściej uważa się że glon powstaje jak rośliny przegrywają z nimi o pożywienie. Jeżeli rośliny są i mają się dobrze według mnie zbiornik jest zdrowy. Zadaj sobie pytanie: Czy jednak dawać same mchy i w razie czego bać się że coś wyskoczy czy dać roślinki i zmniejszyć ryzyko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no i dobrze pływające też są dobre. Ryby czują się bezpiecznie pod nimi mają zacienione światło. Najważniejsze jest jednak to że mają dużą zdolność do pochłaniania związków azotowych z akwarium. A o jakie dokładnie rośliny pływające ci chodzi?

 

Według badań i dochodzeń Diany Walstad najlepsze właściwości allelopatyczne*na glony ma pistia stratiotes. Chodzi mi głównie o wachlarz substancji jakie wydziela przeciwko glonom ;)

 

Allelopatia (z gr. - allelon (wzajemny) i pathos (cierpienie)) - szkodliwy lub korzystny wpływ substancji chemicznych wydzielanych przez rośliny lub grzyby danego gatunku lub pochodzących z rozkładu tych roślin. Allelopatia odnosi się głównie do substancji chemicznych wydzielanych do podłoża, które wpływają na wzrost innych organizmów w bezpośrednim otoczeniu, głównie roślin i bakterii. Substancje mogą pobudzać lub hamować kiełkowanie, a także wzrost i rozwój innych gatunków roślin żyjących w bliskim sąsiedztwie lub zajmujących bezpośrednio po nich to samo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...