Jump to content

Pytanko


Nina30
 Share

Recommended Posts

Witam mam pytanko bo szukałam na forum i nie mogę się doszukać w starych postach czy krewetki filtrujące nic nie zrobią red cherry ? wyczytałam że są łagodne.Mam dużo maluchów i nie chciała bym aby stała im się krzywda.Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Krewetka filtrująca bynajmniej u mnie agresywnością dorównuje ślimakom :D

Więc nie ma żadnego strachu,,,, zawsze wyczaj miejsce gdzie jest ruch wody i swoimi fajnym przednimi odnóżami przypominającymi małe filtry,,, filtruje przepływającą wodę,,,, nie żywi się niczym po za tym,,,, ale musisz mieć w miarę duże akwa,,,, moja potrafi siedzieć np tydzień w jednym miejscu i bez ruchu filtrować wodę,,, rusza się np tylko jak czyszczę filtr, zmienię kierunek wylotu filtra itp. mam ją już ok 5 lat nie zawodna w swym fachu :!::!::!::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Hejka dzięki za super szybką odpowiedż :D ja mam akwa 112l w nim :

18 neonów inesa

8 gupików

2 glonki i ich dzieci(maluchy)

2 kiryśniki

masa krewetek red cherry :lol: (sorki) i dwie filtrujące

Jak to zwykle bywa jako miłośnik krewetek jak zobaczyłam te super krewecie to sobie sprawiłam a za chwilę panika :D ale się trochę uspokoiłam mam nadzieję że będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

masa krewetek red chili i dwie filtrujące

Red Cherry - pisz poprawnie. Co do tych filtrujących to po pierwsze trzymamy je w dużej grupie tj. min. 8 szt. a po drugie trochę małe akwarium na te krewetki. Ale to już nie w tym dziale.

Nie będą sobie mimo wszystko wzajemnie wchodzić w drogę. Bardzo pocieszne i spokojne krewetki.

Link to comment
Share on other sites

Filtrujące np Atyopsis moluccensis można trzymać pojedynczo.

Zgadza się, ale chodzi o to, że w większej grupie lepiej się prezentują i lepiej spełniają funkcję poskramiaczy "zawiesiny". Te dwie sztuki nic tam nie zdziałają.

Link to comment
Share on other sites

Przydatne dla osób które kochają mchy. Tak jak wcześniej napisano likwidują zawiesinę w akwarium a tym samym pozwalają mchom na zdrowy wzrost bez niebezpieczeństwa że ich pory zatkają się zawiesiną a tym samym uduszą i zmarnieją :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...