Skocz do zawartości

Brudne akwarium-pomocy....!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z miom akwa. Po okolo 3 tyg. od wyczyszczenia woda zaczyna zołknac, pojawiaja sie glont itd. :zamieszany: czy to jest normalne ze musze tak czesto wymieniac wode ? mam 10 malych rybek, akwa ma 60L.Mam wystarczajaco dobry filter jest od 50-100L, I nie mam tez za duzo roslinek.Co mam zrobic??? ciezko mi jest wymieniac tak czesto wode w tak duzym akwa.Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60l to jest duże akwarium? :shock:

Duże akwarium to 300-600l i w takich sobie ludzie radzą z podmianami.

 

Widzę że brakuje podstaw więc zachęcam do lektury:

viewtopic.php?f=43&t=6354

 

Całej wody nigdy nie wymieniamy.

Podmienia się 1/4 wody, na odstaną min 24h co tydzień.

 

Filtr. To że producent pisze że nadaje się nawet do 100l, to bajki. Producenci zawyżają te wartości, a ludzie często kupują na styk i później są problemy z jakością wody...

Podaj model filtra i jak go czyścisz, czy w wodzie z akwarium itd.

 

10 małych rybek. Jakie to rybki?

To różnica czy pływa tam 10 małych welonów czy 10 małych neonek.

 

PS: Temat przenoszę do odpowiedniejszego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 60 litrowe to raczej małe akwarium :) .

Wodę należy podmieniać w ilości 20-30 % raz na tydzień. Wodę do podmian nalewasz wcześniej i wlewasz do akwarium "odstaną" przez co najmniej 24godziny. Woda do podmiany musi mieć także tą sama temperaturę co woda w akwarium. Wlanie zimnej wody grozi chorobami rybek. Nigdy nie wymieniasz całej wody! Dlatego nie dziwne że po 3 tygodniach masz "żółtą" wodę. Ona jest po prostu maksymalnie zabrudzona i żółta od rybich kupek. Dobrze że rybki jeszcze nie zdychają.

Raz w tygodniu możesz także odmulić dno. To zależy jednak od tego ile i jakie masz rybki (a w zasadzie od tego ile brudzą).

Mnie w moim akwarium także 60 litrowym wystarczają oba te zabiegi i wodę mam krystaliczną.

Posiadanie akwarium wiąże się z obowiązkami...tak samo zresztą jak z posiadaniem każdego innego zwierzaka...a powiedziałabym że jest jeszcze bardziej pracochłonne...psa może wypuścić na podwórko jeśli nie masz ochoty na spacer lub czasu...z rybkami nie ma przeproś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...