Jump to content

Recommended Posts

Moja koleżanka mówi ,że dodaje raz na jakiś czas do wody 15 kropel Cebionu(ma akwa 60l)i jej ryby są ładnie wybarwione i nie chorują. Cebion to witamina c w kroplach , czy to co ona mówi to prawda??I czy dzięki witaminie C ryby są bardziej wybarwione??

Link to comment
Share on other sites

Na pewno będą ładniej wybarwione ale bez przesady, witamina C nic nie zdziała jeśli akwarium będzie za małe jak na ryby które się w nim znajdują, zależy to również od pokarmu który podajesz rybom, parametry wody, temperatura... długo by tak wymieniać. Wniosek jest jeden: Cebion zadziała ale tylko w odpowiednim akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Cebion jak i Cebion Multi, Vibovit to preparaty witaminowe. Sprawdzają się zarówno u ludzi jak i u ryb więc na pewno w niewielkich dawkach dodadzą rybom wigoru. Wypatrywanie sie jednak w wit. C jedynego panaceum na choroby i super wybarwienie jest sporą przesadą.

Link to comment
Share on other sites

Lepszy rydz niż nic.

 

Ja nie daje do wody takich preparatów witaminowych bo dam sobie rękę uciąć że przechodzą one szereg przemian które prowadzą do tego że nie działają tak jak powinny. Jak podaje pokarm to zanim dam zmieszam trochę z takim czymś to mam pewność że trafia to do ciała ryby przez co jest ona bardziej odporna. Tak jak mówi Emi ta witamina nie jest jakimś złotym środkiem ale jeżeli ktoś bardzo kocha swoje rybcie i ma dobre warunki to z dawaniem witaminy nie zaszkodzi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...