Skocz do zawartości

Mieszanka wody 1:1 - kranówa + demineralizowana


alien1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem zestaw cayman 80 - czyli baniaczek ponad 120 litrów,

w zestawie dołączono instrukcję w której wyczytałem że przy zakładaniu akwarium należy wlewać wodę kranową i demineralizowaną w proporcji 1:1

i teraz zastanawiam się czy demineralizowana to to samo co destylowana oraz czy taki zabieg jest konieczny - czy po prostu lać kranówę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardość ogólna jest to suma twardości węglanowej (przemijającej) oraz niewęglanowej (trwałej) wody. Twardość ogólną wody wyraża się zwykle w stopniach niemieckich (°n), które odpowiadają liczbie gramów CaO w 1 hl wody (1 °n = 10 mg CaO/l).

Niestety wiele osób się boryka z takim problemem. Szczęśliwi są ci którzy mają czystą wodę studzienną która jest miękka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 km od swego zamieszkania mam działkę na wiosce i tam studnie - choć nigdy nie mierzyłem parametrów tamtej wody,

woda czerpana jest prawie z głębokości 50 metrów gdyż to studnia głębinowa , a korzystamy z niej od kilkudziesięciu lat - powiem że jest bardzo klarowna i świetna do picia jak i w smaku tylko jak ze składem chemicznym??

w pobliżu kilku kilometrów nie ma żadnych pól na których byłoby co uprawiane więc i nie ma nawozów wnikających w glebę , które niszczyły by żródła wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj wiele osób które dają wodę studzienną nie żałują.Ryby się czują tak świetnie że mnożą się jak oszalałe :) Nie mówię o żyworódkach tylko normalnie o rybach które znoszą ikrę. Zmierz jakie parametry ma ta woda. Może zanieś do jakiegoś laboratorium żeby ci zbadali pod kątem zawartości pierwiastków. To już by w ogóle była rewelacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...