Jump to content
Sign in to follow this  
yorki

Tree world

Recommended Posts

Jak napisał Tedek - Szacun!

Uwielbiam pająki, ale nigdy nie mogłem się za nie zabrać.

Może byś napisał kompedium "Terrarium z pająkami - Krok po kroku" ? Przydało by się.

Ogólnie uwielbiam akwarystykę, ale spróbowałem z krabem i bardzo mi się spodobały te "inne" stworzenia :D .

W terrarystyce jestem zielony, a bardzo chciałbym od czegoś zacząć.

Piękne x3 ! Będę tutaj zaglądać.

Bardzo ładne pajuny :zamieszany: .Moim marzeniem jest mieć ptasznika.Jak kiedyś mi przyszło do głowy, żeby cokolwiek hodować, to moim pierwszym pomysłem był właśnie ptasznik :) .Później przez całe wakacje czytałem o nich na necie. Ku mojemu zdziwieniu, mama była zachwycona :shock: , powiedziała, że jak tata się zgodzi, to mogę spokojne go hodować.No, niestety tata jęczał, że są obrzydliwe :D , i skończyło się na rybkach ;) .W niedalekiej przyszłości zamierzam założyć hodowlę kędziora (Brachypelma albopilosum).

Pozdrawiam

przepiękne chociaż ja w życiu bym nie założył terra dla pająka :zamieszany: ale jaszczurkę bym hodował :lol::lol:

TheDivineConspiracy: Dbaj o pisownię!

Pająki nie niszczą Ci roślin? Próbowałem u swoich obsadzać terraria roślinami i zazwyczaj kończyło się to tym że owijały je pajęczyną i rośliny z braku dostępu do światła marniały... Jedynie u N. Coloratovilusus przetrwała mi trzykrotka a to i tak pająk, który wytwarza mniej pajęczyny...

No i co z wentylacją? Bo nie widzę na fotkach żeby była. Nie wchodzi pleśń?

Gost już się tak nie czepiaj,w tym jednym słowie dominika wyraziła swój zachwyt,co tu dodać? :D

Yorki ja natomiast jestem zawiedziony,nie mogę odżałować tych pięknych bojków które miałeś :(

Świetne terraria, też hoduje ptaszniki i narazie mam 23. Widok ogólny na terrarium:

Dołączona grafika

i kilka pajączków:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

To jest miłość:

Dołączona grafika

Cudo. Choć sam troche bałbymsię mieć takie ptaszniki :D Yorki a może zamiast mebli stworzysz sobie las tropikalny :D a w nim stawy jako akwaria i różne terraria a no i planowane żabki :D żartuje wszystko jest super

Wiesz, nie jestem fanką pajęczaków, ale extra Ci to wyszło. A i masz talent do robienia ładnych ujęć :)

A to mój maluszek 1 z 2 ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tylko żebym jeszcze potrafił takie fajne terra im stworzyć :(

Ostatnio w jednym terra wyrósł mi grzybek.

Tak wyglądał rano

Dołączona grafika

Tak koło południa

Dołączona grafika

a tak wieczorem

Dołączona grafika

Już zdechł, ale w jego miejscu dziś zauważyłem następnego

Grzybica. Potraktuj jakimś odpleśniaczaem z marketu :lol: . Fajnie życie tam tętni jak w dżungli;) .

Yorki, czy Ty je czymś karmisz, czy one same zdobywają pożywienie? Bo chyba muchy tam nie latają, nie?

Przepiękne terraria i stwory,ale inni mają rację-wprowadzasz społeczność forum w kompleksy! ;)

Nie na temat, ale szacunek za zdjęcia. Czym focisz i w czym obrabiasz (o ile obrabiasz)? Jaka stałka :)

Dzisiaj kupiłem łopatę, więc odkopuję :D Chodzi mi o trzecie od końca zdjęcie z pierwszego postu w tym temacie. To też torf klejony vikolem do styropianu? Da radę na tym utrzymać mchy (Bo ścianka z mchów mi się marzy :D) Aranżacje przepiękne, jestem pełen uznania i podziwu :)

Tak to jest torf przyklejony vikolem. Teraz gdy robię ścianki stosuję mix vikolu i torfu, a na to wciskam jeszcze sam torf. Ścianka wtedy jest znacznie sztywniejsza i wytrzymuje o wiele dłużej bo przy tych gdzie najpierw nakładałem klej a później dociskałem ściółkę szybko ona odpada i jest "łakomym kąskiem" dla ptaszników(szczególnie nadrzewnych) które to ją zdrapują i ścielą sobie nią gniazda...

Mchy się utrzymają ale potrzebują codziennego(minimum 3x w tygodniu) zraszania.