Skocz do zawartości

Pytanie profilaktyczne dotyczące wody


etrusc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie teraz pomyślałem, czy nie byłoby dobrze zmierzyć parametry wody z kranu w moim domu zanim wszystko kupię łącznie z żwirkiem, roślinkami i nastawię się na konkretną obsadę?

Czy PH oraz inne parametry wody z kranu w tym również twardość będą podobne do tych w akwarium? Czy zupełnie inne. Boję się, że może się okazać iż moja woda jest twarda i będę musiał zrobić rewolucję jak chodzi o rodzaj biotopu. Dobrze kombinuję czy niepotrzebnie się martwię za wczasu. A nawet jak mam racje to jakoś da się ten problem ominąć? Czy ostateczne parametry wody będę mógł poznać dopiero jak akwarium dojrzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że dopiero po zalaniu jak już baniak odstoi swoje._Bo to co masz w akwarium też w jakimś stopniu wpływa na wodę w akwarium czyli jakieś korzenie, kamienie, rośliny etc. Ale mogę się mylić :P Pozdrawiam :aniol_diabel:

 

 

red eye: To jest ostatnie upomnienie jeśli chodzi o Twoją pisownię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś spróbowałem kupić do akwa roślinnego 30l wody mineralnej nie gazowanej,,,, patrzałem na skład miała dużo Mg, Fe itp to co mają rożne nawozy i mi się spodobała,,,, więc kupiłem takie 5l baniaki,,, i faktycznie zaraz po wpuszczeniu roślin wystrzeliły jak z procy, ja tam nigdy samej kranówki nie spr zawsze wode w akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyczytałem w "Rośliny w akwarium" Diany Walstad że rośliny nawet z miękkich i kwaśnych wód lepiej rosną w wodzie o większej twardości i wyższym ph. Był nawet opisany eksperyment wykonany przez Dianę. Rośliny z wód twardych jak na przykład Bacopa Monnieri będą słabo rosły w wodzie miękkiej i kwaśnej natomiast rośliny z wód kwaśnych jak na przykład ludwigia repens rośnie w swoich warunkach biotopowych ale za to lepiej jej jest wodzie twardej (4% przyrostu w wodzie kwaśnej, 78 % w wodzie twardej). Dlatego nakłaniałby, początkujących akwarystów, zwłaszcza tych, którzy dysponują wodą twardą, aby nie rezygnowali z szybko rosnących roślin przystosowanych do takich warunków. Najlepiej gdyby wykorzystali bujny wzrost rogatka, moczarki czy nurzańca (rośliny z wód twardych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...