Jump to content

Obsada 160l


etrusc
 Share

Recommended Posts

Pytam przyszłościowo. Po niedzieli kupuję akwa, pokrywę, filtr, żwirek, może się uda korzeń kakiś no i kilka roślinek. Akwarium będzie zalane i niech dojrzewa ze 3 tygodnie. Za jakiś miesiąc czeka mnie zarybianie. Generalnie zamierzam trzymać rybki łagodne typu neonki, rasborki, może jakieś pawie oczko itp. jeszcze się zobaczy. Aha akwarium będzie 160l (100x40x40) i filtr zewnetrzny fluval 205. Roślinki jakies na początek mniej wymagające. Dno ziemia torfowa a na to ciemny bazalt.

Tak sobie myślę nad obsadą. Na początek interesuje mnie sprawa dna. Myślałem o zbrojniku i kiryskach (panda, albo jakieś inne pigmejki) do przemyślenia jeszcze. Zwłaszcza że myślę o drobniejszym bazalcie to zastanawiam się czy nie będzie na dole wszystko fruwało na czele z roślinami. Doradźcie coś.

A do czego tak naprawdę zmierzam w tym poście. Chodzi mi o ewentualnie wpuszczenie do takiego biotopu krewetek. Czy będą w zgodzie żyły ze zbrojnikiem i kiryskiem? Czy Albo rybka albo pipka? Ewentualnie jeżeli się nadadzą ze sobą to ewentualnie które krewetki?

Bedę wdzięczny za pomoc. W późniejszym czasie temat zechcę pociągnąć o ogólna obsadę.

Pozdoba mi się jeszcze jedna rybka taka ciemna ale zapomniałem jak się nazywa. Po niedzieli w sklepie sprawdzę i napiszę.

Aha na pewno nie chcę paletek i skalarów.

No i już na koniec co myślicie o bojowniku? Generalnie nie jestem ich strasznym wielbicielem, choć musze przyznać że ostatnio w sklepie widziałem jakieś i prezentowały się całkie ładnie. Ale czy do moich rybek wogóle wchodzą w grę?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o ewentualnie wpuszczenie do takiego biotopu krewetek. Czy będą w zgodzie żyły ze zbrojnikiem i kiryskiem? Czy Albo rybka albo pipka? Ewentualnie jeżeli się nadadzą ze sobą to ewentualnie które krewetki?

Bedę wdzięczny za pomoc. W późniejszym czasie temat zechcę pociągnąć o ogólna obsadę.

Krewetki żyją w zgodzie z Kiryskami i Zbrojnikiem, u mnie nawet wchodzą na Kiryski i je czyszczą ;). Ja bym dała Amano w ilości 8 szt. . Nie będą się mnożyły w słodkiej wodzie więc problemu tak jak przy Red Cherry nie ma. Co do Bojownika to ja bym sobie odpuściła bo może się okazać, że mocno ogranicza Ci obsadę.

Link to comment
Share on other sites

Na początek poza amano także polecam red cherry. Wdzięczne, łatwe w hodowli, czerwoniutkie karłowate krewetki, które mnożą się w akwarium na początek są jak znalazł a na ciemnym dnie będą wyglądały zabójczo. Nie pytaj się ile bo w tej materii nie ma ograniczenia, na początek możesz kupić z 10 szt a i tak po jakimś czasie w sprzyjających warunkach będziesz miał ich setki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...