Skocz do zawartości

Oświetlenie akwarium 63l.


Rekomendowane odpowiedzi

Najtaniej wychodzi " zrób to sam ".

Potrzebne są 2 gniazda na świetlówki ( 6zł szt. )

Uchwyty metalowe ( 2 zł szt.)

Świetlówka

Żarówka energooszczędna ( może być spalona ) o mocy wyższej od posiadanej świetlówki.

Używasz układu zapłonowego z tej energooszczędnej do tej zwykłej.

Ja zabezpieczyłem jeszcze świetlówki pleksi od spodu .

Jak widać koszt niewielki a prowizora działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pokrywę zrobioną z przeźroczystej szyby.

viewtopic.php?f=22&t=20371&st=0&sk=t&sd=a&start=20

Ryby:

1+2 platka,

5x tetra czerwona

 

Hmm, taki cały zestaw masz w tym akwa? Bo na zdjęciach pustki, parę na krzyż roślinek ;). Możesz napisać co tam masz aktualnie i co planujesz dołożyć? Zdecyduj się czy chcesz mieć cieniolubne rośliny czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wychodzi " zrób to sam ".

Potrzebne są 2 gniazda na świetlówki ( 6zł szt. )

Uchwyty metalowe ( 2 zł szt.)

Świetlówka

Żarówka energooszczędna ( może być spalona ) o mocy wyższej od posiadanej świetlówki.

Używasz układu zapłonowego z tej energooszczędnej do tej zwykłej.

Ja zabezpieczyłem jeszcze świetlówki pleksi od spodu .

Jak widać koszt niewielki a prowizora działa :)

Czy ktoś inny tak ma i mu działa?

Jak już pisałem wcześniej, macie może jeszcze jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie ,,, póki jeszcze nie masz co2 to spokojnie możesz poczeka c,,, pozbierać kasę i zainwestować w jakiś porządniejszy sprzęt ,,, jeśli masz do tego cierpliwość :mrgreen:

Ale jeśli masz tj ja dziś coś wymyślę jutro to już chcę mieć :) to możesz zrobić to samemu ,,,, tylko tam jest "świetlówka" chodzi o zwykłą??? one są DUŻO tańsze ,,,, ale nie wiem ile dają ,,,, więc także z własnej ciekawości chciał bym się zapytać kogoś kto z tym próbował jak zwykłe świetlówki wpływają na ryby i wzrost roślin??? ;)

 

A może pół na pół 1 zwykła 2 akwarystyczna na pewno wyjdzie cie to taniej tylko właśnie czekam na odp jak działa zwykła świetlówka??? :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam nie doczytałem, ja myślę, że to 1X55W nie będzie złe, aczkolwiek to już naprawdę dużo światła i trzeba będzie uważać, żeby nie doprowadzić do wysypu glonów.

Osobiście jednak wolałbym układa 2 lub 3 świetlówek o mniejszej mocy, wtedy istnieje możliwość doboru świetlówek o różnych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam!

Zamierzam kupić świetlówki 2x 18W do akwarium, ale nigdzie nie mogę dostać 6500K i więcej. W sklepach są tylko do 4000K i nie wiem, czy taka barwa będzie ok. Czytałem o tym sporo, ale wszędzie pisze coś innego i w końcu nie wiem. Jedni piszą, że barwa nie ma wpływu na wzrost roślin, a inni piszą, że ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...