Skocz do zawartości

obsada 200l - coś dodać, ująć czy zostawić?


tolekbanan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam akwarium 200l z filtrem Aquael FNZ-2 i grzałką(taką zwykłą).

W zbiorniku na dzień dzisiejszy znajduje się 17 rybek:

1x skalar (mały, wielkości nakrętki od Nestea), zamierzam dokupić drugiego tej samej wielkości

1x glonojad - prawdo podobnie wąsacz

5x neonków innesa - wiem że to rybki stadne więc myślę o dokupieniu jeszcze pięciu

4x danio (2x lamparci i 2x pręgowany) jedna samica nosi ikrę więc ją oddzieliłem od samców jutro albo pojutrze wpuszczę samca i zobaczę co z tego wyjdzie.

4x gupiki

2x molinezja odmiana Black Molly

 

Jest to dobry zestaw rybek czy raczej radzicie mi go zmienić?

Z góry dziękuję za pomoc:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka to znaczy tak z 4-5?

Glonojady dokupię zwłaszcza że ten jest mały i nie do końca radzi sobie z akwarium.

20 neonów wydaje mi się trochę dużo.. ale zdam się na Ciebie:)

Samica pręgowanego nosi ikrę, więc dopuszczę też samca tego gatunku i mam nadzieje że coś z tego wyjdzie, a wtedy jak młode podrosną to je wpuszczę...

Resztę też da się bez problemu załatwić..

Dzięki:)

Aaa.. jeszcze jedno co do molinezji gdzieś czytałem że rodzą one mniej młodych, ale większych rozmiarów. To prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak molinezje rodzą się większe a czy jest ich mniej nie sądzę bo to już zależy od wielkości samicy na pewno zauważysz różnicę po między małym gupikiem a małą molinezją ;)

Najlepiej jak byś dokupił kilka małych skalarów jak dorosną to się dobiorą w pary i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...