Skocz do zawartości

korzen kamienie


Flaku1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem, ponieważ kilka dni temu wlozylem do akwarium korzeń z debu, 4 kamienie wygotowałem wszystko i włozylem do akwa. Na drugi dzien woda byla metna lecz juz pozniej była lepsza a teraz znowu mleko.

PARAMETRY:

pH:6.8

KH:5

GH:14

NO²:5

NO³:60

NH³:0.7

Co mam zrobic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO²:5

NO³:60

NH³:0.7

 

Skoro akwarium ma 6 miesięcy, a parametry są takie jakie są to albo źle opiekujesz się akwarium, albo masz przerybienie.

Wyłączasz filtr na noc, lejesz chemię/leki/uzdatniacze do wody, czyścisz filtr w kranówce/lejesz nieodstaną kranówkę podczas podmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ostatnio mnie nie bylo w domu, mama opiekowala sie akwa i plykala w kranowce, i ostatnio dodalem tabletke na glony zoolek algitox. Wode dzisiaj wymienialem odstana +24 h i dodaje sera aqautan.

obsada:

4 Danio

2 molinezje

5 kirysow

2 mieczyki

6 rozborek

2 gurami ktore sprzedam. za kilka dni

kupe malych mieczykow na sprzedarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obsada mało trafna: Danio, Mieczyki- wyjazd, Gurami sam wiesz, "Kupa małych mieczyków na sprzedaż? Lepiej się módl żeby ktoś je chciał za darmo." No i Gurami, również out. Teraz już wiadomo skąd te parametry, a już się bałem, że masz cykl azotowy w momencie szczytu, a tu po prostu ryby pływają we własnych "odchodach" przy takiej obsadzie musiał bys mieć całe akwa zarośnięte roślinami, żeby poradziły sobie z tym, (pomijając, że akwarium nie jest odpowiednie dla wymienionych gatunków ryb, dlatego tez łatwiej (miejmy nadzieje) i zdrowiej dla nich i dla Ciebie będzie jak je oddasz a problem prawdopodobnie sam się rozwiąże. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerybienie, przerybieniem ale problem nie wynikł z tego tylko z mycia filtra w kranówce i dolanej chemii (myślę o tym algitox raczej nie pomógł niby są bezpieczne ale nawet małe dawki mogą powodować osłabienie ryb) , zostały usunięte bakterie nitryfikacyjne więc akwarium dojrzewa na nowo, więc cykl azotowy jak to piszecie "szczytuje" :zamieszany:

 

Kup sobie tetra nitrate minus doraźnie pomoże usunąć związki azotu nim się unormuje sytuacja w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na powstanie takich parametrów a nie innych przyczyniła się cała masa drobnych i większych błędów, nie można wyróżnić tutaj jednej jedynej rzeczy odpowiedzialnej za taką sytuacje, dlatego w przyszłości należy przestrzegać pewnych zasad (wymienionych we wcześniejszych postach) aby uniknąć takich problemów.

 

(ale sobie posta nabiłem;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...