Jump to content

korzen kamienie


Flaku1995
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie mam problem, ponieważ kilka dni temu wlozylem do akwarium korzeń z debu, 4 kamienie wygotowałem wszystko i włozylem do akwa. Na drugi dzien woda byla metna lecz juz pozniej była lepsza a teraz znowu mleko.

PARAMETRY:

pH:6.8

KH:5

GH:14

NO²:5

NO³:60

NH³:0.7

Co mam zrobic???

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz akwa zalane kilka dni temu to właśnie przechodzi cykl azotowy.Mam nadzieję,że nie ma w nim rybek.Jeśli nie ma to dobrze,nie ma się czym martwić.Za kilka dni dojdzie do normy.

Link to comment
Share on other sites

NO²:5

NO³:60

NH³:0.7

 

Skoro akwarium ma 6 miesięcy, a parametry są takie jakie są to albo źle opiekujesz się akwarium, albo masz przerybienie.

Wyłączasz filtr na noc, lejesz chemię/leki/uzdatniacze do wody, czyścisz filtr w kranówce/lejesz nieodstaną kranówkę podczas podmian?

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie ostatnio mnie nie bylo w domu, mama opiekowala sie akwa i plykala w kranowce, i ostatnio dodalem tabletke na glony zoolek algitox. Wode dzisiaj wymienialem odstana +24 h i dodaje sera aqautan.

obsada:

4 Danio

2 molinezje

5 kirysow

2 mieczyki

6 rozborek

2 gurami ktore sprzedam. za kilka dni

kupe malych mieczykow na sprzedarz

Link to comment
Share on other sites

No to obsada mało trafna: Danio, Mieczyki- wyjazd, Gurami sam wiesz, "Kupa małych mieczyków na sprzedaż? Lepiej się módl żeby ktoś je chciał za darmo." No i Gurami, również out. Teraz już wiadomo skąd te parametry, a już się bałem, że masz cykl azotowy w momencie szczytu, a tu po prostu ryby pływają we własnych "odchodach" przy takiej obsadzie musiał bys mieć całe akwa zarośnięte roślinami, żeby poradziły sobie z tym, (pomijając, że akwarium nie jest odpowiednie dla wymienionych gatunków ryb, dlatego tez łatwiej (miejmy nadzieje) i zdrowiej dla nich i dla Ciebie będzie jak je oddasz a problem prawdopodobnie sam się rozwiąże. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przerybienie, przerybieniem ale problem nie wynikł z tego tylko z mycia filtra w kranówce i dolanej chemii (myślę o tym algitox raczej nie pomógł niby są bezpieczne ale nawet małe dawki mogą powodować osłabienie ryb) , zostały usunięte bakterie nitryfikacyjne więc akwarium dojrzewa na nowo, więc cykl azotowy jak to piszecie "szczytuje" :zamieszany:

 

Kup sobie tetra nitrate minus doraźnie pomoże usunąć związki azotu nim się unormuje sytuacja w akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Czyli na powstanie takich parametrów a nie innych przyczyniła się cała masa drobnych i większych błędów, nie można wyróżnić tutaj jednej jedynej rzeczy odpowiedzialnej za taką sytuacje, dlatego w przyszłości należy przestrzegać pewnych zasad (wymienionych we wcześniejszych postach) aby uniknąć takich problemów.

 

(ale sobie posta nabiłem;P)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...