Skocz do zawartości

podłoże aqua substrate II


Bas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może znajdę jakieś inne podłoże które nadawało by się pod żwirek

Polecam Natural Substrate albo jego wcześniejszą wersję Acti Substrate (nie Pro!).

 

 

 

Używasz tego podłoża?Jak się spisuje?Układa się go pod same roślinki czy na całe dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

może znajdę jakieś inne podłoże które nadawało by się pod żwirek

Polecam Natural Substrate albo jego wcześniejszą wersję Acti Substrate (nie Pro!).

 

Może się tu przypnę bo mam też pytanie co do tego.

Chodzi mi oto że czytałem o Acti Substrate że stabilizuje też parametry wody czyli ph też obniża :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie go nie używam bo nie mam gdzie ale podarowałam opakowanie kuzynce, używa go także moja koleżanka do której czasem wpadam na akwarystyczne pogaduchy i mam przyjemność obserwować rozwój roślin na tym podłożu. Oba akwaria, które obserwuję są obsadzone w 90% podłoża więc substrat wsypany jest na całej powierzchni akwarium i ofc przykryty żwirem. Rośliny rosną jak głupie. Ponieważ jest to substrat podżwirowy i nie ma styczności z kolumną wody to nie wpływa znacząco na parametry. Gelu, może czytałeś o Acti Substrate Pro+ a nie o Acti Substrate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie go nie używam bo nie mam gdzie ale podarowałam opakowanie kuzynce, używa go także moja koleżanka do której czasem wpadam na akwarystyczne pogaduchy i mam przyjemność obserwować rozwój roślin na tym podłożu. Oba akwaria, które obserwuję są obsadzone w 90% podłoża więc substrat wsypany jest na całej powierzchni akwarium i ofc przykryty żwirem. Rośliny rosną jak głupie. Ponieważ jest to substrat podżwirowy i nie ma styczności z kolumną wody to nie wpływa znacząco na parametry. Gelu, może czytałeś o Acti Substrate Pro+ a nie o Acti Substrate?

 

Wiesz co? Chyba właśnie tak się nazywał.

Jest tyle tego że trudno mi się jeszcze połapać :D

 

emiloos a który polecasz bo chcę coś wsypać pod żwir mam ph 7,5 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 różne podłoża o nazwie Acti Substrate. Jeden z nich to Pro+ i jest to podłoże gotowe, które wykorzystuje się zamiast żwiru. Są to jakieś spieczone glinki, ziemia itp z dodatkami nawozów. To takie drobne, 2-3 mm, brązowe kuleczki. Drugie podłoże to stary Acti Substrate (następca to Natural Substrate firmy Aquakris stworzone przez tego samego człowieka co Acti Substrate wcześniej czyli Mariana Wojtaszka). Jest to podżwirowe podłoże złożone z kilku składników, ma konsystencję luźnego piasku. Kładzie się je na dno akwarium a na to sypie się jeszcze żwir.

 

Generalnie Acti Substrate Pro+ nie zbierał dotychczas zbyt pochlebnych recenzji w odróżnieniu od starego dobrego Acti Substratu. Jeśli chcesz substrat podżwirowy to polecę Ci właśnie stary dobry Acti Substrate a jeśli podłoże zastępujące żwir i do tego zbijające twardości i ph to polecam Aquasubstrate II+ ze stajni AquaArtu. Mam je u siebie już od 1,5 roku i jest bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Acti Substrate to podłoże podżwirowe i jego wpływ na wodę jest ograniczony przez warstwę żwiru, która go przykrywa. Jeśli chcesz zbijać twardości i ph za pomocą podłoża to potrzebowałbyś podłożakompletnego, zastępującego żwir i substrat podżwirowy jak np Aquasubstrate II+, ADA Amazonia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Acti Substrate Pro+ nie zbierał dotychczas zbyt pochlebnych recenzji w odróżnieniu od starego dobrego Acti Substratu. Jeśli chcesz substrat podżwirowy to polecę Ci właśnie stary dobry Acti Substrate a jeśli podłoże zastępujące żwir i do tego zbijające twardości i ph to polecam Aquasubstrate II+ ze stajni AquaArtu. Mam je u siebie już od 1,5 roku i jest bardzo fajne.

To już wszystko wiem.

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...