Skocz do zawartości

podłoże aqua substrate II


Bas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,posiadam 112l zbiornik,obecnie za podłoże służy mi drobny żwirek,chciałbym go wymienić na podłoże aqua substrate II,mam parę pytań

-mam akwa towarzyskie,czy będzie dobre dla kirysków i kiryśników to nowe podłoże?

-na dno wsypać sam substrat bez żwirku,chodzi mi oto czy nie jest to sam podkład pod żwirek

-jak go przygotować,wypłukać,wygotować,albo.........?

-czy to będzie stałe podłoże,czy trzeba co jakiś czas wymieniać?

-ma ktoś takie podłoże,warto w nie zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqua substrate II+ nie trzeba niczym przykrywać, nie szkodzi innym stworzeniom, nie trzeba go czyścić odmulaczem. Ja miałem mieć aqua substrate, ale zainwestowałem w coś innego, do nawożenia taka warstwa, na to żwirek akwarystyczny. JEstem zadowolony, tańsze, dobre. Ale jeśli masz na tyle pieniędzy to polecam Ci aqua substrate. :) Broń Boże nie płukać, nie gotować. To jest stałe podłoże, chyba, że w jakiś sposób je zepsujesz xD np. poruszysz dość poważniej ręką albo coś takiego, wtedy się robi z tego błotko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem,czyli po włożeniu go do akwa i zalaniu wodą,jak je ruszę to zrobi się błoto,a jak posadzić roślinki? Do tej pory odmulałem przód zbiornika do samego szkła,teraz może lekko po samym wierzchu,bo jak inaczej zbierać resztki pokarmu,kupki rybek i inne zanieczyszczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tak przesadnie, że jak ruszysz to będzie błoto. Roślinki sadzisz normalnie po zalaniu wodą. Nie będziesz miał brudu na tym. Mój znajomy ma aqua substrate i nie czyści dna a ma czyste. Ja Ci je polecam, ładniej wygląda i jest dużo lepsze niż inne nawozy - tylko co za tym idzie, jest droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aqua substrate i powiem że to świetne podłoże które stabilizuje parametry wody oraz klaruje wodę

Jeśli chodzi o ilość podłoża to w instrukcji pisze że w nowo założonych akwariach tak 4-5 cm. a i to podłoże jest gotowe nie należy go mieszać z innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym co mam, PLANT SUBSTRATE, nie używa się nawozu, bo to jest właśnie nawóz. Odmula się całe dno z tego co wiem a nie tylko przód i boki. Jest to stosunkowo fajne, bo nie trzeba pamiętać o nawożeniu roślin, tylko trzeba uważać żeby odmulaczem nie poruszyć tego Plantu pod żwirkiem bo się woda zmętni, oczywiście nie szkodzi to rybom, i znika zmętnienie tak do ok. 25h. ( Tak było w moim przypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...