Jump to content

Czyszczenie Eheim 2228


 Share

Recommended Posts

Muszę o to zapytać bo wydaje mi się to dość ważne a nie chcę przedobrzyć.

Posiadam filtr Eheim 2228. W jaki sposób czyści się tego typu filtry. Czy wkłady SubstratPro i Eheim Mech można po prostu wypłukać pod bieżącą wodą. To samo zrobić z gąbkami a wodę z kubła zlać do zlewu i wymyć ciepłą wodą. Producent w instrukcji radzi płukać wkłady pod ciepłą wodą a gąbki wymieniać na nowe co jednak się dzieje z bakteriami?

Link to comment
Share on other sites

Wkłady tylko przepłucz zimną a nie ciepłą wodą a gąbkę dobrze opłucz i kubeł zalej od nowa zimną wodą

No i zabij wszystkie bakterie

 

strikerbest Wkłady i gąbkę przepłucz w wodzie z akwarium, kubeł możesz przepłukać pod kranem ale zalej go wodą z akwarium

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Ja czyszczę swój raz na kilka miesięcy. Zaraz będzie, że sieję herezje ;p no ale ja myję wszystko ciepła wodą. Powodzenia przy myciu tylu wkładów w wodzie z akwarium. Tylko bym je opłukał i tyle. W dużym, dojrzałym akwarium jest pełno bakterii(woda, podłoże). Jakoś nie zauważyłem, że ten sposób czyszczenia wywiera jakiś wpływ na akwarium. No ale jak to widać z moim podpisie, nie znam się na tym od strony teoretycznej :roll: .

Zalewam go już wodą z akwarium, bo nie chce mi się targać pełnego kubła z łazienki. W dodatku zalewanie od razu z akwarium, praktycznie od razu odpowietrza mi cały filtr. Ciśnienie wody automatycznie wypiera całe powietrze jakie się w nim znajduje.

 

Dla spokoju duszy oraz aby Cię tutaj nie zjedli. Wypłucz wkłady biologiczne w wodzie z akwarium. Natomiast wszystkie gąbki w kranie. Wiem ile się w nich zbiera syfu. Czyszcząc je porządnie w wodzie z akwa może się okazać, że nie masz tyle wody w akwarium :roll: . A i tak wiecznie będzie z nich wypływał syf.

Link to comment
Share on other sites

Ja czyszczę swój raz na kilka miesięcy. Zaraz będzie, że sieję herezje ;p no ale ja myję wszystko ciepła wodą. Powodzenia przy myciu tylu wkładów w wodzie z akwarium. Tylko bym je opłukał i tyle.

Ja swój czyszczę raz na rok lub dwa i tak jak mówisz płucze tylko w wodzie z akwarium nie szoruje do czysta ;)
Link to comment
Share on other sites

Ja płuczę wszystkie wkłady w jednym wiadrze wody ściągniętej z akwarium tak niezbyt dokładnie. Po prostu wyciągam po koszyku, wsypuję do wiadra z wodą, zamieszam ręką i wsadzam z powrotem do filtra. Średnio robię to raz na kilka miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

To wtedy bakterię giną w wkładach filtra. A tak możesz je uchować. Po co niby akwarium ma dojrzewać. Po to żeby pojawiły się te bakterię w filtrze oraz podłoży. Jeżeli będziesz czyścił w kranówce znów będziesz musiał czekać aż dojrzeje. A do akwarium najlepiej lać wodę odstaną 24h by nie było w niej chloru ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...