Skocz do zawartości

Zbiornik 40x40x20 / 32L


hedora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na forum.

 

Dostałem akwarium/terrarium o wymiarach 40x40x20 cm i zastanawiam się czy taki niski zbiornik nadaje się do hodowli rybek? Wcześniej był w nim trzymany przez krótki czas jakiś mały żółw wodny (nie wiem dokładnie). Krewetkarium raczej mnie nie interesuje, chociaż chętnie widziałbym krewetki jako dodatek. Standardowe akwarium 25l jest wyższe o 5cm, to dość spora różnica.

 

Myślałem nad chyba typową obsadą: bojownik + krewetki (wiem, że może je atakować), albo gupiki (ile?) + ew. krewetki. A może jakaś inna rybka nadaje się do takiego nietypowego zbiornika? Dodam, że to moje pierwsze akwarium.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To to jest akwarium czy terrarium :?: :zamieszany: Terrarium ma przecież drzwiczki u dołu :zamieszany:

Przy okazji:

Terrarium składa się z akwarium na dole oraz "drzwiczek" na górze.

Od kiedy terrarium na drzwiczki od dołu? :roll:

 

A wracając do sedna sprawy:

Dział, tytuł tematu oraz pierwszy post dobitnie sugerują, że zostało tutaj zadane pytanie o obsadę. A nie o konstrukcję terrarium/akwarium.

 

Reszta tutaj:

5. Zasady pisania postów i tematów:

5.1. Posty niewnoszące nic do dyskusji...

5.2. Na Forum usuwane lub blokowane są tematy i posty, ewidentnie naruszające netykietę, niniejszy Regulamin oraz ogólnie przyjęte zasady przyzwoitości, w szczególności wątki i posty:

a) nie na temat (tzw. Off Topic).

b) poruszające temat już poruszony na Forum w innym miejscu.

f) nie wnoszące nic do tematu.

g) tzw. Spam czyli:

- pisane tylko po to by nabić sobie licznik.

- pisane bez większego sensu.

- nie wnoszące niczego do omawianego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim akwa możesz trzymać zarówno bojownika jak i gupiki, (ale nie razem) jeśli zdecydujesz się na bojka to jeden samiec, a jeśli gupiki to harem 1+2 jeden samiec i dwie samice. :)

 

PS: nie wiem czy z bojownikiem możesz trzymać krewecie ale z gupikami spokojnie ;) i zanim zabierzesz się za zalewanie to poczytaj trochę o tym na forum :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to jest akwarium czy terrarium :?: :zamieszany: Terrarium ma przecież drzwiczki u dołu :zamieszany:

Przy okazji:

Terrarium składa się z akwarium na dole oraz "drzwiczek" na górze.

Od kiedy terrarium na drzwiczki od dołu? :roll:

 

 

W takim razie to zwykłe akwarium, mój błąd.

 

 

i zanim zabierzesz się za zalewanie to poczytaj trochę o tym na forum :roll:

Spokojnie, nie należę do osób, które kupują zwierzęta bez żadnego przygotowania i wiedzy. ;) Zresztą o podstawach już sporo poczytałem.

 

Fajne wymiary. Może jakaś ławiczka galaxy (wymiary w sam raz na ok 10 szt) i trochę krewetek

Czytałem o nich wcześniej, ale jakoś mi to nie przyszło do głowy. Nie wiem czy nie będzie problemu z ich dostępnością w Koszalinie? W sumie wolałbym takie stadko niż bojownika. Tylko czy to nie za małe akwarium? Na forum znalazłem informację, że wymagany litraż to 40-50 (http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=98&t=16706).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...