Skocz do zawartości

Podłoże JBL MANADO!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zamówiłem podłoże JBL MANADO 25L, czy wystarczy do akwa 240 litrow? I jak to jest z tym pozlozem z rybkami bo wyczytalem ze juz mala rybka moze niezle go unosic, w akwa plywaja 4 Brzanki rekinie, 7 kosiarek, 2 Bocje wspaniale, 4 kiryski = 2 takie male i 2 duze, 2 mulojady, 5 neonkow innesa, glonojad syjamski i jeszcze taki czarny.

 

Atreyu: Zakładaj tematy w odpowiednich działach.

Temat przenoszę.

Korzystanie z polskich znaków jest na tym forum wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilościowo napewno wystarczy ale wiesz ono jest jałowe i przydała by się pod niego warstwa jakiegoś substratu... Co do jego zachowania faktycznie jest bardzo lekkie, kiryski nie maja zbyt dużego wpływu ale np mój baniak z tego powodu opuściły zbrojniki ponieważ dosłownie wkopywały się w manado i codziennie rano musiałem sadzić na nowo część roślin. Poza tym nie narzekam na to podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spod pojdzie JBL AquaBasis Plus, tylko nie wiem ile, narazie mam zamowione 5 litrow, nie wiem czy dokupic jeszcze 5L? Co do roslinek to myslalem zeby na poczatek oblozyc je kamykami, zeby sie wrosly korzeniami i rozrosly, to moze rybcie je nie powywalaja... hmmm... zobaczymy, dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanka w sprawie tego podłoża, właśnie dostałem paczkę. Przed wsypaniem do akwa co z nim zrobić, czytałem że ma być zalane wrzątkiem na 15 min.(mam 25L tego podłoża wiec żeby go zalać wrzątkiem potrzebowałbym ok 30L wrzącej wody, a czy nie może być to gorąca woda z kranu? i czy z JBL Aquabasis Plus też tak zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podłoże należy bardzo dobrze wypłukać w ciepłej wodzie (tak też zaleca producent w instrukcji na opakowaniu). W przeciwnym wypadku woda się będzie długo klarowała a co gorsze, podłoże może podnosić twardość wody. Po wypłukaniu woda jest klarowna zaraz po zalaniu zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś na forum i teraz z instrukcji z opakowania, chociaż mój angielski nie jest zbyt dobry, to "chyba" tam jest napisane że gorącą wodą płukać aż do osiągnięcia czystej wody, a na forum pisali że wrzątkiem

Z tym wrzątkiem to chyba coś pokręciłeś. Albo czytałeś o korzeniach, albo coś źle wyczytałeś. Kamyki wystarczy pod bierzącą wodą kilkukrotnie przepłukać. Co prawda nie dam sobie ręki uciąć za to co jest napisane na tym podłożu co kupiłeś, ale standard to kilka razy przelać wodą z kranu. Coś mi się wydaje, że ten wrzątek z preparacją korzenia pomyliłeś poprostu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...