Skocz do zawartości

Jaki filtr do 120l


rafelix3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uzbierałem troche kasy a że mam w akwa lipny filtr to muszę kupić nowy i lepszy. Myśle o zewnętrznym ale 150zł to za mało na dobry filtr zewnętrzny tak mi się wydaje. Co wy myślicie o tym filtrze http://allegro.pl/item1174965711_filtr_ ... quael.html słyszałem że się nie nadaje do 120 a co wy na to??

albo

http://allegro.pl/item1184752171_filtr_ ... ublin.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie filtry zewnętrzne są mniej wydajne od wewnętrznych w tym samym przedziale cenowym, jednak ja zastosowałem u siebie filtr JBL 900 do 240l jako biologia, i głowicę z gąbką jako mechaniczny (najtańsze rozwiązanie ok 40-60zł). Nie zgodzę się że DOBRE filtry zewnętrzne się wylewają, chyba że tania chińszczyzna. Jeżeli masz coś na oku nie polecam zewnętrznych firmy aquael np unimax, ponieważ mają nie dopracowane głowice i podczas odłączania rozlewa się woda po podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o ten,ale radził bym nowy kupić bo nie wiadomo co z tym filtrem się działo.

ja również nie miałem zaufania do zewnętrznych filtrów,długo się zastanawiałem,bałem się zalania sąsiadów itp ale nie żałuje,jestem nim zachwycony

po co Ci wewnętrzny,tylko zajmuje nie potrzebnie miejsce w baniaku,jak nie kubełek to tylko jakaś kaskada,przemyśl sprawę dwa razy zanim podejmiesz decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak masz dać 160pln za JBL, to zastanów się czy nie chcesz dołożyć do EHEIM 2213. Na aledrogo znajdziesz go za około 200pln. Mam takiego samego w 54l od 1.5 roku. Jako wkłady mam keramzyt i na samej górze włókninę. Czyszczę go średnio co..hmm...co 3-4 miesiące. Chyba, że robię totalną rewolucję w akwarium. To wtedy raz na miesiąc wymienię tylko włókninę. Reszty nie ruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wewnętrzny nigdy już takiego nie kupię,zewnętrzny na bocznej szybie akwarium, który to sam wykonałem z plexi i silikonu o pojęmności 5 litrów elektryczny ,kilka warstw róznego dostępnego kruszywa w zoologicznym i mój patent na glony zieleńce a mianowicie pokruszyłem młotem kamienie kwarcowe na bardzo drobno dodałem do filtra i tylko ,przygladałem się jak włosy odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn radzi mi żebym zakupił filtr aquael do akwa 250l bo on też ma taki w swoim 120l akwarium. Znalazłem ten filtr o którym pisałem http://allegro.pl/item1178429776_filtr_ ... _lata.html ale on jes bio czyli lepszy od zwykłego aquael fan3 plus ale z czym??? I czy deszczownia do tego filtra była by dobrym pomysłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem wewnętrzne wcale nie są takie złe a słyszałem że zewnętrzne nie są takie dobre dzisiaj gadałem ze znajomym to mi powiedział że ma kubełek i do tego filtr wewnetrzny bo sam kubełek sobie nie radził. A dobry kubełek też kosztuje no więc nie wiem w niedziele jadę na giełde i zobacze co kupie może znajdę jakiś używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...