Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem w :szukaj: ,,, ale nie znalazłem nic konkretnego,,,, na ten temat więc założyłem nowy,,,, jeśli coś takiego było proszę moda o przeniesienie do tamtego tematu ,,,,

 

Spodobało mi się coś takiego jak żywe tło trochę poszperałem na allegro i znalazłem coś takiego do mocowania

http://allegro.pl/item1183649409_siatka_na_zywe_tlo_akwa_112l_2szt_80x40cm_mchy.html

Tylko że moje tło ma 140x40 i wyliczyłem że 3 powinny mi takie siatki starczyć, tylko nie wiem za bardzo co tam włożyć,,, i w tym tkwi cały problem,,,, to jest spory kawałek,,, gdzieś wyczytałem że najlepszy będzie Mech Christmas moss

Ale największa oferta jaką znalazłem ma zaledwie kilka gałązek a kosztuje 16 zł czyli w moim przypadku musiało by to być CO NAJMNIEJ 10 takich ofert,,,, dlatego mam pytanie czy istnieje jakaś możliwość zamienienia tego innym mchem tańszym i ogólnie dostępnym (nie wgłębka, obrasta już kamienie, i najlepiej nie mech jawajski,,,, mam co do niego już plany i wydaje mi się że kiepsko nadawał by się do tej roli,,, ale ewentualnie)

Dla tego moje pytanie brzmi jaki mech można użyć do żywego tła, po za tymi, w przestępnej cenie i w miarę ładnie wyglądającego w tej formie, oraz żeby się utrzymał w moich warunkach :)

Mile widziane także jakieś rady,, co do tego tła :D

 

(ph około 7, ok 0,45w/l (jakoś tak się to pisze), CO2 bimbrownia w najbliższym czasie + butla wysoko ciśnieniowa) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Spodobało mi się coś takiego jak żywe tło trochę poszperałem na allegro i znalazłem coś takiego do mocowania

 

http://allegro.pl/item1179726405_siatka ... elona.html

Idź do Obi albo Castoramy i kup zielona siatkę pcv ciętą z metra. Dasz za nią o wiele mniej i będzie w jednym kawałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odp,,, Też nad tym myślałem ale bałem się że są za duże oczka i że to też może mieć jakiś wpływa,,, ale wybiorę się do tych budowlanych,,, a co powiecie na siatkę taką pod klej do tynkowania

http://allegro.pl/item1168044899_siatka_podtynkowa_145g_do_docieplen.html ,,, wydaję mi się że ma małe oczka i wyglądem przypomina nawet tamtą specjalnie do akwa, a cena jest powalająco mniejsza ,,, może jak bym pochodził i pogadał z kimś z obi/leroaner/castorama to może by na metry sprzedali, albo poszwendam się po mieście po patrze kto tynkuje i z nim to załatwię???

Jeszcze po zostaje sprawa tanich roślin do tego

 

Co myślicie o roślinie MECH STRINGY MOSS, nadawał by się na to??? czekam na propozycję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odp,,, Też nad tym myślałem ale bałem się że są za duże oczka i że to też może mieć jakiś wpływa,,, ale wybiorę się do tych budowlanych,,, a co powiecie na siatkę taką pod klej do tynkowania

http://allegro.pl/item1168044899_siatka_podtynkowa_145g_do_docieplen.html ,,, wydaję mi się że ma małe oczka i wyglądem przypomina nawet tamtą specjalnie do akwa, a cena jest powalająco mniejsza ,,, może jak bym pochodził i pogadał z kimś z obi/leroaner/castorama to może by na metry sprzedali, albo poszwendam się po mieście po patrze kto tynkuje i z nim to załatwię???

Jeszcze po zostaje sprawa tanich roślin do tego

 

Co myślicie o roślinie MECH STRINGY MOSS, nadawał by się na to??? czekam na propozycję :D

Przypomina bo to dokładnie ta sama siatka... Tamta na aukcji do akwarium to po prostu podtynkowa przycięta na wymiar a nie żadna specjalna akwarystyczna:P Idz na jakąś budowę to chłopcy sprzedadzą Ci za przysłowiowe piwo... A co Do mchu to stringi zdecydowanie się nie nadaje jest zbyt długi i rzadki na tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą siatką zapewne tak zrobię :D ,,, Taiwan Moss jest nawet ładny ale nie będę czekał w nieskończoność ani wydawał fortuny żeby kupić od razu tak dużą ilość, myślę że MECH STRINGY MOSS powinien się na to nadawać ,,, gadam z gościem o kupnie duże ilości tego ,,, może coś z tego wyjdzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...