Skocz do zawartości

torf jako podłoże


Rekomendowane odpowiedzi

mój sąsiad ma na swoim podwórku pełno torfu sprzedaje go na worki, a że to dobry sąsiad to mama zawsze tam sobie weźmie od niego za darmo do kwaiatków .. Więc czy taki torf byłby dobry do akwarium po mineralizacji czy jak jej tam inaczej ?

i powiedzcie wogóle na czym polega ta mineralizacja ?

 

 

Krok 5, potrzebna glina garncarska (plastyczna z małą ilością piasku)

Gdy już masz zmineralizowana ziemie do użycia jako substrat, powinieneś zmieszać ja z wcześniej wspomniana glina. Policz jak dużo gliny potrzebujesz dodać, aby w mieszaninie glina stanowiła 5-10%. Aby dodać glinę namocz ja w pojemniku z woda, żeby zamieniła się w emulsje, przez co łatwiej będzie ja wymieszać z ziemia. Innym rozwiązaniem jest wysuszyć glinę na powietrzu, a potem ja pokruszyć na proszek i wymieszać z sucha ziemia. W każdym wypadku, należy później dodać tyle wody, aby mieszanina ziemi i gliny miała konsystencje lejącego się błota.

 

to wyrywek z artykule o mineralizacji czy ta glina jest konieczna czy można ją pominąc ?

 

 

Krok 7, potrzebny pokruszony dolomit i K2SO4 lub KCl.

Rozsyp na dnie pokruszony dolomit i K2SO4 lub KCl w takiej ilości, aby miejscami wciąż było widać szybę dna.

 

oraz czy ten K2SO4 i dolomit też jest potrzebny bo nie wiem skąd go wziąść ?

 

gorąca prośba o szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torf jest jałowy więc jako taki samotnie dodany do podłoża jest nijakim dodatkiem. Mineralizuje się ziemie a nie torf o czym przecież jest w artykule, napisane jest także po co to się robi. K2SO4 i dolomit dostaniesz w ogrodniczym albo na allegro. Ja swojej ziemi w zbiorniku nie "mineralizowałam", żadnych glonów nie miałam a rośliny rosły jak burza tylko trezba pamiętać o dużej ilości zielska na start i grubej warstwie żwiru na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...