Skocz do zawartości

112l obsada


misiamw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje akwarium ma około 2 miesiące 112l

filtr aquael 650 turbo + pompka cyrkulacyjna

temp 25C bez grzałki

 

roślinność: mchy

 

obsada wygląda następująco :

 

 

10 gupików endlera - 7 samic i 3 samce

6 brzanek różowych

4 tęczanki neonowe - 3 samce i 1 samica ( dostałam w prezencie sprzedawca powiedział mężowi że to odmiana neonowa brzanki różowej ;p ku mojemu zdziwieniu stworzyły wspólną ławice )

3 molinezje czarne - 2 samce (jeden miał być samicą ) 1 samica

1 zbrojnik 25cm - chciałam oddać ale nikt go nie chce

 

Chciała bym sie poradzić was ile rybek lub czy w ogóle można jeszcze coś dodać bo nie chce przerybić akwarium. Poza tym przydało by sie coś co czyści mech z glonów i zabrudzeń.

 

zdjęcia z czerwca - teraz jest wiecem mchów , inny filtr, oświetlenie no i więcej rybek

http://img442.imageshack.us/i/pict0929s.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Troche sytuacja zmieniła się w moim akwarium :

 

2tyg temu pojechałam na weekend do moich rodziców i zostawiłam akwa pod opieką teścia (miał kiedyś akwa). Niestety zaraz po moim wyjeździe wyłączyli prąd i pompka sama nie ruszyła. Teść chodził karmić ryby i tego nie zauważyć :evil:. Do tego wszystkiego nie włączył nam ogrzewania w domu i temp spadła znacząco przez 3 dni. Po moim powrocie do domu od razu zauważyłam że coś jest nie tak :( . Niedotleniona i brudna woda do tego kilka ryb padło. Sama nie przypuszczała bym że może tak szybko zrobić się takie coś.

 

Ocalało:

 

8 gupików endlera

5 brzanek różowych (chce ze dwie dokupić)

1 tęczanki neonowe (oddam)

3 molinezje czarne (chce dokupić dwie samice)

1 zbrojnik (do oddania )

 

Zastanawiam się nad jakimiś "perełkami" do akwa tzn chodzi mi o takie rybki które będą ozdobami akwarium może ramirezy lub inne jakieś większe rybki. Może ma ktoś jakiś fajny pomysł.A jak oddam zbrojnika to do kupie kiryski.

 

Wydaje mi sie że strasznie pustawo jest w akwarium. Szczególnie jak przycięłam mech i przymocowałam go siatką żeby zbrojnik go nie wyrywał.

Dołączona grafika

 

Zdjęcie robione do ogłoszenia dla zbrojnika normalnie siedzi schowany za korzeniami w mchu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...