Jump to content

Drżąca podłoga pod akwarium


ajania
 Share

Recommended Posts

Wczoraj zalała mój 200-litrowy zbiornik.Stoi na stabilnej szafce oraz podwójnej podkładce z pianki(takiej pod panele).Jest odpowiednio wypoziomowane ale problem stanowi stabilność podłogi na której stoi szafka z akwarium-otóż kiedy ktoś przechodzi blisko, zbiornik drży a woda lekko faluje.Czy niestabilna podłoga może spowodować pęknięcie zbiornika?Dodam jeszcze,że mojej poprzedniej 160-tce nic nie było,podobne jak 80-tce,którą kiedyś miałam,jednak 200-tka to dość duży litraż,stą moje obawy.Co sądzicie na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Hm... Dochodzą do tego rośliny, żwirek, sprzęt = Wychodzi ponad 260 kilo.

Trzeba uważać, a tak nie powinno być. Podłoga musi być stabilna i mocna, a miejsce na akwa odpowiednio wybrane. Nie chcę Cię martwić, ale powinnaś przenieś akwa - najlepiej na kafelki, linoleum itp.

W sumie nie powinno pęknąć. Ale musi znaleźć sobie nowe miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Tylko,że problem polega na tym,że podłoga drży na całości a przyczyna tkwi w stropie,więc robienie jakichkolwiek wzmocnień pod samym akwa nie ma sensu.Przenieść nie ma gdzie-to jedyne pomieszczenie w mieszkaniu gdzie jest miejsce na taki baniak.

Link to comment
Share on other sites

Przymocuj szafkę do ściany zniweluje to trochę drgania.

Jak najlepiej wykonać takie mocowanie?Drgania największe są wtedy,kiedy ktoś przechodzi obok akwa lub siada na fotel,tapczan itd.Czy to jest bardzo niebezpieczne dla zbiornika?Grozi pęknięciem?

Dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...