Skocz do zawartości

Mętna woda


Flaku1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam probem wczoraj włożyłem do akwa 80l korzen debu, oraz kilkq kamieni, przyokazji ppdmienilem, wode akwarium ma ok 6 miesiecy nie miałem wczesniej takich problemow. wczoraj po włozeniu korzenia i kamieni woda byla odrazu metna, lecz dzisiaj chyba jest lepsza. Prosze mi dorazic co mam robic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda powinna być odstana 24h. Nie ma środka który usunie z wody chlor, chlor się utlenia i trzeba odczekać.

 

Kamienie należało wcześniej polać octem i sprawdzić czy się nie pieni, jeśli tak - nie nadają się. Jeśli zatwardzają / rozpuszczają się - woda może robić się mętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach mogła zostać niewielka, nie zbyt niebezpieczna ilość chloru w wodzie. Sama za czasów kiedy co tydzień wodę podmieniałam zostawiałam ją tylko na 5-7h. Nigdy nie zauważyłam jakichkolwiek objawów działalności chloru w akwarium.

 

 

Chyba że to ta "nicniedająca" SERA.. na tym się nie znam.

 

Ale pewna jestem tego że jak kamień rozpuszcza się w wodzie, może spowodować zmętnienie. Chociaż nie jestem pewna czy tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą,tylko jeszcze trzeba brać poprawkę na to co dla danej osoby znaczy "mętna".Każdy może w ten sposób określać coś innego.Na przykład dla kogoś BW może być "wodą mętną",dla mnie woda,która nie jest krystalicznie czysta jest "mętna".Ciężko wyczuć "co autor ma na myśli". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak odbiegliśmy od tematu to informacyjnie Ci powiem,że ja mam taką wodę w kranie,jaką wielu chciałoby mieć w baniaku-robiłam testy.I nie muszę jej w ogóle odstawiać.

A i tak w moim przekonaniu woda w moim baniaku jest mętnawa,ale ja znam tego przyczynę.Dlatego też zamiast wymieniać uwagi,które nic nie wnoszą do tematu lepiej się skupić na pomocy autorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...