Jump to content

kokosy, czy zmieniają parametry wody?


Michał9612
 Share

Recommended Posts

zrobiłem sobie ozdoby z kokosów :D tak jak tu napisano .......................................................................................

i się zastanawiam czy 1)mogę je włożyć do akwarium z pyszczakami

2) i czy zmieniają jakoś parametry wody

a i jeszcze jedno te kokosy jak je gotowałem 5 razy to cały czas farbowały wodę czy w akwarium też tak ma być czy jeszcze ze 2 razy opłukać nowe ozdoby???

Link to comment
Share on other sites

jak do pyszczaków to nie pasuje za bardzo, lepiej dac je do biotopu amazońskiego, lub wschodnio- azjatyckiego :) a co do farbowania wody to jak ja sobie je preparowałem tak jak ty to mi tez woda sie robiła taka "herbaciana" ale teraz w akwarium nie mam takiej, po prostu kokosy, tak samo jak korzenie i torf wzbogacają wodę w garbniki i stąd ten kolor, ale nie przejmuj się większosc rybek lubi kwasną i miękką wodę, oczywiscie pomijając wszystkie ryby z Malaawi czy Tanganika. One wolą twardszą wodę, dlatego ze ich naturalne środowisko składa się z kamieni i praktycznie braku roślin . Także do pyszczaków nie wkładaj lepiej żadnych kokosów ani korzeni a z roślin to jesli juz to walnij jakiegoś anubiasa i tyle . :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...