Skocz do zawartości

temp wody


madziunia627
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 stopni dla tych ryb jest jeszcze ok.

Natomiast gdy temperatura wzrośnie to:

viewtopic.php?f=9&t=20164

 

PS: Gupik, nie gupik.

Chciałeś napisać gupik nie gu_B_ik :)

Ta temperatura jest na skraju adaptacji dla ryb jak wzrośnie to poczytaj tematy z zmniejszaniem temp. w akwarium ;)

Atreyu: No i tak napisałem, ale forum mnie przechytrzyło. Samo poprawia słowo gu_B_ik na gupik. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperaturę najlepiej zbić wg. mnie wylewając część wody z akwarium i dolewając nowej (lodowatej) lub wrzucając kostki ludu do akwarium ;) temperaturę obniż do 24-25 stopni bo chyba wiesz że im większa temperatura tym większe spalanie materii u ryb a co za tym idzie szybszy proces starzenia a w rezultacie przedwczesna śmierć :cry: ( ryby wytrzymują spadek temperatury o ile nie jest zbyt szybki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperaturę najlepiej zbić wg. mnie wylewając część wody z akwarium i dolewając nowej (lodowatej) lub wrzucając kostki ludu do akwarium ;) temperaturę obniż do 24-25 stopni bo chyba wiesz że im większa temperatura tym większe spalanie materii u ryb a co za tym idzie szybszy proces starzenia a w rezultacie przedwczesna śmierć :cry: ( ryby wytrzymują spadek temperatury o ile nie jest zbyt szybki )

 

a pomysł z wrzuceniem buteli z zamrożoną wodą nie jest dobry, wtedy powoli spadnie temperatura i nie bedzie szoku termicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...