Skocz do zawartości

Aquael Shrimp Set 10,20,30.


Saru
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem zainteresowany założeniem mojego pierwszego krewetkaria i myślę, że Aquael Shrimp Set jest w prost idealny do tego, dość elegancki i w miarę tani zestaw, bardzo ładnie powinien się prezentować na biurku obok drukarki :).

 

Dołączona grafika

 

Zagłębiając się w akwarystykę zauważyłem, że zestawy oferowane przez producentów (w tym mój zestaw akwariowy) są dużo za słabe i wiele rzeczy podlega wymianie, np. Dodanie świetlówki, zmiana filtra i ewentualnie dodanie napowietrzacza.

 

W takim razie jak to by było z Shrimp Setem? Jestem za modelem 20litrowym (Z lampą 11W wyjdzie ponad 0.5w/l). W zestawie 30L jest to samo oświetlenie i filtr, różni się tylko szklaną pokrywą.

 

Czy 11W w zestawie 30Litrowym wystarczy? Czy ten filtr Pat Mini będzie wystarczający?

 

Podał bym link do zestawu, żebyście mogli sobie porównać, ale nie wiem czy mogę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzynowi zaproponowałem 30. Kupił. Osobiście bardzo mi się to podoba ;) Ze światłem w 30 jest tak że masz może mniej ale możesz sobie dokupić taką samą świetlówką za około 40 zl chyba :) Taki moduł oświetleniowy Aquaela. Polecam Ci Shrimp Seta bo prezentuje się fajnie choć nie każdemu taki kostkowaty kształt akwarium przypadnie do gustu. Zależy jak zaaranżujesz. Co do filtra dają teraz w niektórych sklepach nowe bardziej wydajniejsze ale nie z Aquaela tylko jakieś chińczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie krewetkarium (30l) i muszę ci powiedzieć że mi się bardzo podoba w tym że filtr jest za słaby i grzałka nie ma termostatu to mnie w nim wnerwia :(

Ale ogólnie wygląda ładnie i czekam już na drugą lampę do niego bo światła trochę za mało mam :)

Za zestaw 30 l zapłaciłem tylko 110 zł co cieszy bo na allegro to nawet można zapłacić 160 zł :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam seta 10l i 20l. Filtr się spokojnie sprawdza, nawet w maluszku (10l) jest za mocny. Lampki całkiem OK, świecą ładnie, chociaż przy secie 30 zastanowiłbym się faktycznie nad dokupieniem dodatkowej lampki. W 20l mam 11W (z zestawu) i dokupione 9W, czego skutkiem są rozrastające się jak chwasty mchy.

Sety polecam dla małowymiarowej zabawy ;)

 

Pozdrawiam, Zielony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może wtrącę swoje trzy grosiki. ;)

Mam taką pewną opinię na temat ShrimpSetów - 10,20 oraz 30- stki.

Ponieważ ... ;)

Jest to przepłacanie, za markę. Rozumiem - filterek, grzałka oraz oświetlenie - to dobra podstawa tego produktu, super plus, ale...

Na wielu giełdach można wyszukać pełno baniaków, do wyboru, do koloru.

Ostatnio wybrałam sobie trzydziestkę z pokrywą, z żaróweczką 25W. Cena to 55 zł - Jakby to był produkt AquaEla, zapłaciłbyś pewnie z 200 zł. Za samo szkło ok. 15 zł. ;) W sklepach są te lampki 11W z AquaEl'a, można kupić.. Plusik mały, chiński filterek wewnętrzny, lub kaskada - u mnie doskonale się sprawdza. Ogrzewanie - no to już mi było wszystko obojętne i wzięłam AquaEl'a .. :mrgreen:

Jednakże - Za całość + kupę, naprawdę kupę roślin ( 16 koszyczków pełnych sadzonek, same chwasty kosztowały ok. 50 zł. ;)) zapłaciłam niecałe 150 zł.

 

 

Jakość, marka itp. - Myślę, że to przepłacanie, ale oczywiście nie chę nikogo urazić ;) - ale taki sam, ładny, schludny efekt - cena i tak niższa. ;) Ale i tak - produkt ten jest niesamowicie pożądny i super - ale trochę drogi.. ;)

 

Mam nadzieję, że coś tam można zrozumieć ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz brzanka12 też nad tym myślałem ale mi wyszło że zapłacę więcej niż miał bym kupić filtr,akwarium,oświetlenie oraz grzałkę oddzielnie :) Może i płaci się za markę ale i tak mi się wydaje że nie wydałem fortuny bo w tym sklepie w którym kupowałem to krewetkarium były następujące ceny

 

Aquael Shrimp : :)

 

10l - 89 zł

20 l - 100 zł

30 l -110 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock::D No wiesz ja kupowałem w bardzo dużym sklepie w którym są tylko głównie produkty aquaela po bardzo niskich cenach :D Zawsze tam jeżdżę gdy czegoś potrzebuję :) Tylko szkoda że mają tam sprzęt , akwaria itp. ale nie mają ryb bo to jest sklep w którym można znaleźć wszystko do ogrodu oraz domu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu to zależy bo na chiński produkt chyba nie ma gwarancji producenta

Ale sprzętów nie kupowałaby od chińczyka w Chinach, tylko w Polsce od polaka. ;)

 

Niezależnie od gwarancji [która jest dobrowolna i zależy od producenta], mamy w Polsce prawo do reklamacji. O tym nie każdy wie, a nieznajomość prawa szkodzi. ;)

Niezależnie czy kupiliśmy samochód, pralkę, myszkę komputerową, czy filtr - musi on spełniać swoje zadanie przez 2 lata. To czas zapisany w ustawie. Jeśli przez ten czas od zakupu dany produkt nawala nie spełniając swojej funkcji, mamy prawo do reklamacji. Ta sprowadza się do naprawy danego produktu lub wymiany [jeśli sprzedawca nie może danego produktu naprawić].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niezależnie czy kupiliśmy samochód, pralkę, myszkę komputerową, czy filtr - musi on spełniać swoje zadanie przez 2 lata.

Możesz podać nr art. z KC który o tym mówi?
Dz.U. 2002 nr 141 poz. 1176

Bodajże od art 6 do 10.

Tyle teorii, ale to jest wykorzystywane na co dzień w praktyce.

Chodzi o niezgodność towaru z umową. Towar jest też niezgodny z umową gdy przestaje działać [samochód nie jeździ/filtr nie filtruje/pralka nie pierze].

Oczywiście to też ma pewne kruczki prawne. Usterkę należy zgłosić w ciągu 2 miesięcy od jej powstania. Towar jest objęty możliwością reklamacji przez 2 lata, chyba że jest to towar używany lub przy kupnie sprzedawca poinformował nas że jest wadliwy i obniżył cenę. Od sprzedawcy możemy żądać naprawy, wymiany danego sprzętu na nowy, lub porównywalny - ew. zwrotu kasy.

 

Oczywiście sprzedawca może nie wiedzieć o takiej możliwości [albo nie chcieć wiedzieć i tak zwykle jest], ale i z tym można sobie poradzić. ;)

 

Dodatkowo jest jeszcze gwarancja. Nawet sprzęty *made by w tajwańskim garażu* zwykle ją mają. ;)

 

Dobra, tyle OT bo temat nie o prawach konsumenta tylko Shrimp Setach.

Moja opinia o nich: jak kogoś stać i nie chce kompletować wszystkiego osobno to takie zestawy są spoko. Co w nich przeszkadza? To logo Aquaela pośrodku jednej szybki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak by to było z kompletowaniem. Nie orientuje się czy niedaleko mojego miasta jest jakaś giełda akwarystyczna, ale zapewne to gdzieś we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi więc bym więcej zapłacił za dojazd niż samo krewetkarium.

 

Z tego co pamiętam to akwarium 25L proste w sklepie będzie kosztować mniej więcej 30zł. Pokrywy do takich małych baniaczków mają zwykłe żarówki, czy to jest jakaś różnica? Ew. można by dokupić ten śmieszny moduł aquaela to będzie 45zł z przesyłką za 11W.

 

Jeżeli chodzi o filtry tu też bym był za aquaelem. Ma przynajmniej regulacje mocy. Fan mini lub Fan 1 plus z przesyłką w granicach 50zł, nie wiem jak w zoologach stoi. Kaskada FZN 1 ok 75zł.

 

Grzałka nie wiem czy była by potrzebna ale najlepiej z termostatem około 35zł.

 

Czyli 30 + 45 + 50 + 35 = 160zł

 

Nie wiem czy wszystko dobrze obmyśliłem, ale cena podobna do Shrimp Seta 30L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samym zestawie się nie wypowiem ale o polecaniu chińszczyzny.

Popatrzcie na zużycie prądu przez te pseudoprodukty. O odgłosach wydawanych przez te filtry tez można sobie poczytać. O częściach zamiennych (ich braku) szkoda nawet pisać. Wolałbym kupić coś używane na którymś forum lub na allegro.

Kupiłbyś samochód TATA? Ja nie.

Wiem, że nie każdego stać na produkty znanych marek ale oszczędności często odbijają się czkawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Shrimpset'a 20 i 30. Mając takie ładne zestawy raczej nie chciało by mi się latać po giełdach, sklepach i spisywać ceny, żeby wyszło te 20-30 zł taniej.

 

Kończąc OT

 

"Art. 577. § 1. W wypadku gdy kupujący otrzymał od sprzedawcy dokument gwarancyjny co do jakości rzeczy sprzedanej, poczytuje się w razie wątpliwości, że wystawca dokumentu (gwarant) jest obowiązany do usunięcia wady fizycznej rzeczy lub do dostarczenia rzeczy wolnej od wad, jeżeli wady te ujawnią się w ciągu terminu określonego w gwarancji.

§ 2. Jeżeli w gwarancji nie zastrzeżono innego terminu, termin wynosi jeden rok licząc od dnia, kiedy rzecz została kupującemu wydana."

Atreyu: Nie chce dalej robić OT nabijając w tym temacie posty, więc dopiszę dwa słowa tutaj dla pełnej jasności. Mam nadzieję że autor posta się za to nie obrazi.

To o czym pisze HAL9001 to gwarancja. To o czym ja piszę to reklamacja. Są to dwa, różne, niezależne prawa konsumenta na podstawie których możemy u sprzedawcy naprawić/wymienić dany produkt. Reklamacja obowiązuje przez 2 lata, gwarancja - tak jak pisze HAL9001. Tyle OT. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę odświeżyć, myślę, że nie będę robić nowego tematu bo to się tu klei.

 

Kupując akwarium około 25L. Lepiej kupić od razu zestaw z pokrywą która ma zwykłą żarówke 25W, czy lepiej samo akwarium i dokupić Moduł Aquaela 11W.

 

Pokrywa z żaróweczką ma dość mocne oświetlenie, nie jestem pewien tylko czy to się tak samo liczy jak oświetlenie świetlówkami. Widziałem też, pokrywa potrafi się stopić od temperatury którą wydziela (pewnie to też wpływa na temperature w akwarium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam założyć jeszcze w tym roku krewetkarium w 20 ;)

I tu mam pytanie. Odnośnie szybki zabezpieczającej. Czy jest dość luzu żeby można było tak jakoś założyć kaskadę np. FZN-1 :?: Nie wiem czy by się wtedy po szybce woda nie rozlewała. I jeszcze jedno do tego filtra w zestawie. Jeżeli nie da sie założyć kaskady czy do tego filtra dałoby sie założyć deszczownie :?:

A i jeszcze jedno jak się nazywa ten filtr bo wpisując w google Pat Mini praktycznie nic się nie pojawia :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...