Skocz do zawartości

Jak radzicie


Rekomendowane odpowiedzi

Za tydzień przywożę akwarium 100*50*40

To chyba 200 litrów i tu pojawia się problem bo nie mam pojęcia jak go urządzić.

Chciałbym mieć tam stadko średnio wymagających rybek. Myślałem o razborach ale może macie jakieś ciekawsze pomysły?

Jeszcze jedno. Jakie wskaźniki mam kupić do pomiaru wody... na Ph i co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup standardowe testy paskowe, wystarczą przy Twoim doświadczeniu. Co do rybek, mogę zaproponować razborki klinowe, microrazbory galaxy lub wielkie stadko boraras brigittae. W baniaczku 200l, brygidy będą wyglądały genialnie przy dużej ławicy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś rybki żeby zajęły się dnem ?

Proponuje kiryski spiżowe lub panda. Może jeszcze jakieś otoski ?

A na "górę" może stadko brzanek sumatrzańskich ? Choć bywają czasem skłonne do podgryzania innych.

Polecam też bystrzyki cytrynowe, tęczanki neonowe . Do wyboru do koloru ale co do szczegółowej obsady pisz w odpowiednim forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bocje moze i mają mozliwosc osiągania duzych rozmiarów ale w 200 l poprostu ich nie osiągna i będą taki troche mniejsze. Pozatym 200 l to nie tak mało niektórzy w 100 stadko trzymaja. ;D co wydaje mi się lekko pomylone.

Tu masz dowód jakie rozmiary mogą osiągnąć w odpowiednim dla nich akwarium:

http://www.loaches.com/species-index/ph ... 7.jpg/view

Jak jej hodowcy będą tacy jak ty to wiadomo że nie osiągną takich rozmiarów i skarłowacieją wiec proszę pomyśl zanim znowu coś palniesz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bocje moze i mają mozliwosc osiągania duzych rozmiarów ale w 200 l poprostu ich nie osiągna i będą taki troche mniejsze. Pozatym 200 l to nie tak mało niektórzy w 100 stadko trzymaja. ;D co wydaje mi się lekko pomylone.

Tu masz dowód jakie rozmiary mogą osiągnąć w odpowiednim dla nich akwarium:

http://www.loaches.com/species-index/ph ... 7.jpg/view

Jak jej hodowcy będą tacy jak ty to wiadomo że nie osiągną takich rozmiarów i skarłowacieją wiec proszę pomyśl zanim znowu coś palniesz :roll:

Ale nie każdy chce trzymać takie "krówki".

Czy ryba jest nieszczęśliwa jeżeli nie dorośnie do swoich rozmiarów?

To dlaczego "skarłowaciałe" bocje trzymane w mniejszych akwa kładą się na boku? Ponoć to jeden z objawów zadowolenia.

Oczywiście trzymanie ryby, która nie może się obrócić w akwa, to barbarzyństwo. Ale tu nie ma takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piernicz proszę cię. Przepraszam ale nie mogę. Ty byś się fajnie czuł jako 40-latek który ma 1,5 m. wysokości :?::roll:

Kładzenie się na boki to jest sposób odpoczynku a nie oznaka zadowolenia :zamieszany:

Jak nie każdy chce trzymać takie 'krówki" to niech je nie hoduję a nie doprowadza to karłowatości.

Lepiej sie nie odzywaj bo to co teraz powiedziałeś o normalnie post żenadnika :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bocje moze i mają mozliwosc osiągania duzych rozmiarów ale w 200 l poprostu ich nie osiągna i będą taki troche mniejsze. Pozatym 200 l to nie tak mało niektórzy w 100 stadko trzymaja. ;D co wydaje mi się lekko pomylone.

Tu masz dowód jakie rozmiary mogą osiągnąć w odpowiednim dla nich akwarium:

http://www.loaches.com/species-index/ph ... 7.jpg/view

Jak jej hodowcy będą tacy jak ty to wiadomo że nie osiągną takich rozmiarów i skarłowacieją wiec proszę pomyśl zanim znowu coś palniesz :roll:

Ale nie każdy chce trzymać takie "krówki".

Czy ryba jest nieszczęśliwa jeżeli nie dorośnie do swoich rozmiarów?

To dlaczego "skarłowaciałe" bocje trzymane w mniejszych akwa kładą się na boku? Ponoć to jeden z objawów zadowolenia.

Oczywiście trzymanie ryby, która nie może się obrócić w akwa, to barbarzyństwo. Ale tu nie ma takiej sytuacji.

A Jak masz klatkę dla chomika to trzymasz tam psa?

Jak nie chcesz trzymać takich "krówek" to wybierz sobie inne rybki które nie rosną tak duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy chce trzymać takie "krówki".

Czy ryba jest nieszczęśliwa jeżeli nie dorośnie do swoich rozmiarów?

To dlaczego "skarłowaciałe" bocje trzymane w mniejszych akwa kładą się na boku? Ponoć to jeden z objawów zadowolenia.

Oczywiście trzymanie ryby, która nie może się obrócić w akwa, to barbarzyństwo. Ale tu nie ma takiej sytuacji.

To jest gorsza sytuacja. Nie barbarzyństwo tylko... a lepiej nie będę mówił bo nie wypada.

Tak - ryba będzie nieszczęśliwa.

Jak ktoś nie chce trzymać krówek to niech zainteresuje się mniejszymi rybami.

Bocje bocje... a może młode karpie? Też są malutkie i też pewnie nie urosną do wielkości jakiej powinny. A może szczupak?

Akwarium to odtworzenie zwierzętom naturalnych warunków. Takich w których się dobrze czują i osiągają rozmiary zbliżone do naturalnych. To akwarium jest do tego za małe.

Co do objawów zadowolenia - zmień źródło informacji. To objaw odpoczynku/snu. Gdyby były trzymane w wiadrze to też by tak robiły. :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...