Jump to content

Kiryski - kompletowanie stadka

Pley
 Share

Recommended Posts

Witam ;] umiem dużo o akwarystyce ale oczywiście wiadomo NIE wszystko

wiec pytam

czy np jak bym miał 6 kirysków

to jak by 4 były albinosy a 2 jakieś spiżowe ;] to te spiżowe czuły by sie jako stado wobec albinosów czy musiałby by miec wiecej "swoich " ? tylko tyle sie pytam ;] w Góry Wielkie Dzięki i Pozdrawiam :D:D

• 1 month later...

Żeby nie zaczynać zbędnie noweg tematu wole zadać moje pytanie na starym i w ogóle na pierwszym jakim udało mi się znaleść o kiryskach :D możecie mi powiedzieć czy da się jakoś rozróżnić u nich płeć i czy komuś z was udało się je rozmnożyć? z góry dziękuję :)

ja słyszałem o płetwie grzbietowej.. u samców jest dłuższa i ostrzejsza ... a u samic... mniejsza ..

:D

Oraz bardziej zaokrąglona. Poza tym jest grubsza względem samca. Samiec jest smuklejszy.

dziękuję za info, a więc sprawdzę jak się ma sytuacja w moim zbiorniku ;)

wpisz "dymorfizm płciowy" xD

"Samiec nieco delikatniejszy i ma dłuższe promienie w płetwach piersiowych, samica większa i pełniejsza. "

min to 4 osobniki, jak będzie parka to będą się źle czuły bo to ryba stadna i będzie niechętnie podchodzić do tarła..

w naturalnym środowisku rozmnażają się podczas pory deszczowej tak więc podmieniaj około 30% wody, karm je pokarmami wysokobiałkowymi(p.żywe, mrożone) to powinno je pobudzić do tarła,

takie podstawowe informacje można znaleźć w 3min ->GoOgle

Share

• Create New...