Skocz do zawartości

Chore molinezje, neonki i mieczyki


Sadu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

1. litraż zbiornika - ~90 l

2. został założony na tydzień przed wpuszczeniem rybek

3. rodzaj/model filtra.. - aquael fan-2 plus - 450l/h, chodzi 8-9h dziennie (nie za długo?)

4. gatunki i ilość ryb:

- Molinezje Black Molly - 1 samiec i 4 samiczki

- Mieczyk Hellera - 1 samiec i 2 samiczki

- Jeden glonojad

- 14 neonek

- 3 małe biało-czarne rybki niestety nie wiem czy to molinezje są czy jakieś inne rybki

5. ilość/rodzaj roślin:

- 1 echinodorus harbich

- 1 echinodorus hot pepper

- 1 eleocharis

- 1 trawka

- 2 korzenie

- 1 zameczek

6. inne sprzęty: grzałka z termoregulatorem

7. pokarmy: ochotka (podawana co 2-3 dzień), sera vipan

8. parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) - brak danych

9. temperatura w zbiorniku - początkowo 28 stop., od 3 dni - 30 stop. (w sklepie doradzono żeby zwiększyć temp. ze względu na chorobę)

10. podmiana wody - raz na tydzień 15%

11.

 

Na początku miałem same molinezje i mieczyki. Po dwóch dniach wpuściłem 8 neonek i następnego dnia zaobserwowałem, że samiczka molinezji jakby traciła kolor koło jamy gębowej (pojawił się taki złotawy kolor). Z dnia na dzień tego złotego było więcej. W sklepie powiedział, że to nic groźnego, bo może ta molinezja jest z jakiejś krzyżówki (?) i dlatego może mieć trochę koloru złotego. Ale po kilku dniach ten złoty kolor zaczął się pojawiać także u innych molinezji. Potem dokupiłem resztę neonek, samca mieczyka i samca molinezji. Po kilku dniach samiczka mieczyka jakby zbrązowiała, na karku pojawiły się jakieś plamki, siedziała koło korzenia, obcierała się o żwirek, korzenie, obecnie pływa prawie cały czas pod prąd napowietrzacza, nadal jest brązowawa. U drugiej samiczki pojawiła się biała plamka pod jamą gębową. U neonek (nie u wszystkich) zaobserwowałem białe kropeczki na całym ciele i do tego 2 całkowicie zbladły. Dodam, że rybki pływają po całym zbiorniku, normalnie się odrzywiają.

 

Pomóżcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ospa na 90%. Więcej nie dam,bo pewności nie mam.

Pytasz czy filtr nie za długo chodzi.U Ciebie to tak jakby w ogóle nie chodził.Filtr MUSI działać 24h/7 dni w tygodniu.

Poza tym wywal zameczek.

Masz niedojrzały zbiornik.Testy to podstawa.

Zastanawiam się czy Ty nie masz za dużo ryb.Te czarno-białe to prawdopodobnie Molinezje Dalmatynki.

Wodę podmienia się w ilości 20%,przy molinezjach nawet do 30%.Te ryby wydalają dużo odchodów.

 

Jak robisz fotki to przetrzyj chociaż szybę.Te zacieki wyglądają nieestetycznie.Akwa sprawia wrażenie brudnego (bez urazy,jestem estetką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Preparat już zakupiony i zacząłem leczenie. Filtr od teraz chodzi 24/7.

 

AgaAga: nie ma już żadnych zacieków :) Sam jak zobaczyłem na zdjęciu odrazu przetarłem. Staram się dbać o swoje akwarium mimo iż jestem początkujący, więc nie ma się o co bać.

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...