Skocz do zawartości

112l..z przypadku..I co dalej?


dziara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W ostatnim czasie stałem się przez przypadek posiadaczem 112l Akwa z rybkami:

10 Mieczyków Hellera (w tym 3 samce)- było ich 15, ale 5 oddałem;

3 Bocje Wspaniałe;

5 Gupików Pawie Oczko (chyba samce)

2 malutkie glonojady+ 2 większe ok 5 cm;

2 roślinki, które ledwo co się trzymają..

Podłoże składa się z 3 warstw: coś dla roślin, na tym żwirek o średnim granulacie (czarno-biały), na górze biały żwir.

Z ozdób- 2 korzenie, kokos i trochę kamieni (były i jakieś sztuczne spodki ale wyrzuciłem).

Ponadto oczywiście: grzałka z termostatem, termometr, filtr, oświetlenie w pokrywie 2 świetlówki.

Ale do rzeczy. Co zmienić? Akwa ma tydzień, musiałem zmienić niemal całą wodę bo transport był z innego miasta. Woda na razie jest jakby zamglona nieco (a wsklepie woda jak łza).Czy to wina niedojrzałego akwarium? Czy coś się dzieje?Wiem, że muszę kupić testy do wody. Może dziś pojadę. No i wczoraj zdech mi jeden samiec Mieczyka. Miał postrzępione płetwy, nie pływał prawie w ogóle, aż zdechł..

A w sklepach każdy mówi co innego...

Z góry przepraszam za bałagan w poście.......Uzupełnię wszystko zgodnie z regulaminem później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem musisz jeszcze chwilkę poczekać, aż woda się wyklaruje czyt. akwa dojrzeje. Na swojej skórze nauczyłem się, że w niedojrzałym akwa rybki padają :( nie chcę się wymądrzać, ale po wymianie całej wody to chyba należy to wszystko traktować po prostu jako restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zacznę od tego: Nie panikuj!

A teraz do rzeczy.Rzeczywiście akwa jest niedojrzałe,dlatego woda jest mętnawa.To przez to,że za dużo wody wylano.Trochę źle,że są tam ryby,ale cóż,trudno.Testy to podstawa.

Jak już ochłoniesz to proszę,uporządkuj informacje,czyli:

napisz jaki masz filtr

jaką grzałkę

jaką moc światełka

(litraż już znamy)

Jaka jest dokładnie obsada w tej chwili.

 

Rada na przyszłość: nie słuchaj sprzedawców w sklepach zoo.Oni mają gdzieś czy ryby Ci przeżyją czy nie.Oni chcą sprzedać.I nie kupuj żadnej chemii typu uzdatniacze itp.Szkoda kasy.Aha,mogą Ci wciskać tzw. bakterie.To tylko pożywka,a bakterie nitryfikacyjne muszą wytworzyć się same.

I jeszcze jedno,filtr MUSI chodzić cały czas,czyli 24h/7 dni w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem jechać po ten biostarter...Więc poczekam.Może się uda.Tylko ten zdechły Mieczyk mnie niepokoi...Oby to nie była rekcja łańuchowa..Ale zobaczymy..

Liczę na Waszą pomoc.O filtrze, że 24/24h wiem..z tego forum.Że takie zapoczątkowanie dla rybek niedobre..też wiem.Ale tak wyszło..Czas pokaże co się z tego wykluje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie tak źle.Cierpliwości.Hehe akwarystyka uczy jej jak mało kto.Przerobiłam już zakładanie 3 baniaków i przy każdym miałam jakąś wpadkę.Najgorszym doradcą jest pośpiech.Tutaj dokładnie jak w naturze,nic nie przyspieszysz.Wszystko ma swój czas i kolejność.Będzie dobrze.Jak masz jakiś pomysł czy kłopot,pytaj.Od tego tu jesteśmy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...