Skocz do zawartości

Przeprowadzka bez restartu


ajania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie dotyczące przeprowadzki do nowego akwa.Otóż zbiornik zmieniam na większy o 40 litrów(miałam 160-tkę).Planuję użyć tej samej wody,podłoża,rośli,wystroju i sprzętu.Jak zorganizować wszystko aby po przełożeniu zawartości i przelaniu wody można było zaraz wpuszczać rybki?Chodzi o to by nie zaszkodzić mieszkańcom mojego akwa.Wiem,że po tym jak ruszę podłoże parametry wody mogą być nieciekawe.Czy coś pomoże przepłukanie podłoża wodą z akwarium?Proszę o pomoc. :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże o grubym granulacie(takie kamyki nawet do 4 mm grubości)-mało fachowe określenie ale inaczej opisać nie umiem :D .Planowałam zmianę podłoża ale uznałam,że bezpieczniej dla ryb będzie użyć starego gdyż to mniej zachwieje panującą w zbiorniku równowagę(?).Idealnie by było gdybym mogła użyć nowego podłoża ale to pewnie wiąże się z dojrzewaniem zbiornika,czego próbuję uniknąć przez wzgląd na brak miejsca na dwa akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykły żwirek bez żadnego substratu to nic się nie przejmuj, wyłap rybki i umieść w jakimś wiaderku z wodą z akwarium, włóż tam filtr, żeby pracował. Ściągnij ile się da wody ze starego akwarium, wyciągnij roślinki i żwirek, przełóż do nowego baniaka. Zalej wodą ze starego akwarium i uzupełnij wodą wcześniej odstaną. Załóż filtr i tyle, poza stresem rybkom raczej nic nie będzie.

Osobiście robiłem tak restart akwarium z tym, że wymieniałam podłoże i żadna rybka nie ucierpiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykły żwirek bez żadnego substratu to nic się nie przejmuj, wyłap rybki i umieść w jakimś wiaderku z wodą z akwarium, włóż tam filtr, żeby pracował. Ściągnij ile się da wody ze starego akwarium, wyciągnij roślinki i żwirek, przełóż do nowego baniaka. Zalej wodą ze starego akwarium i uzupełnij wodą wcześniej odstaną. Załóż filtr i tyle, poza stresem rybkom raczej nic nie będzie.

Osobiście robiłem tak restart akwarium z tym, że wymieniałam podłoże i żadna rybka nie ucierpiała.

Bardzo dziękuję!Rozumiem,że gdybym jednak użyła świeżego podłoża też będę mogła zaraz wpuścić rybki?To pierwsza taka moja "przeprawa" i denerwuję się czy wszystko będzie ok. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...