Jump to content

pytanie!!!!!


zdzich97
 Share

Recommended Posts

Kompletnie nie wiem dlaczego ludzie piszą np. sześć sztuk krewetek na 60 litrowe akwarium? Ja miewam w 25 litrowym akwarium ponad sto krewetek czasem i mają się świetnie. Większośc krewetek lubi tłok swojego gatunku i problemem jest tylko i wyłącznie utrzymanie wody o dobrych dla nich parametrach oraz odpowiednie dokarmainie ich jeśli są w dużej ilości. Zauważcie, że większosć krewetek (zwłaszcza morskich) wystepuje w ogromnych stadach jedna przy drugiej.

mam stadka około 10-12 samic i kilku samców w akwariach 25 litrowych. Jeżeli założymy, że smaiczka ma około 25 młodych (a mam takie co i po 40 sztuk mają) to są chwile, że w akwarium jest ponad 200 osobników. Jak wrzucam pokarma na dno to jest ono koloru krewetek. Z resztą na you tubie są filmy z karmienia krewetek gdzie chmara tych stworzonek wręcz zalega dno.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to są małe krewetki to ok, ale jeśli są dorosłe (np moje filtrujące mają na chwilę obecną jakieś 5 -6 cm długości), to nie bardzo wyobrażam sobie 100 szt w 25 litrach. Chyba, że się mylę.... :P

Link to comment
Share on other sites

Nie napisałem, że nie wiesz o tym. Ale być moze są ludzie którzy zaczynają z krewetkami dopiero i akurat ta informacja się im przyda.

Zaczynałem tworzenie stad czasami od trzech egzemplarzy i też krewetki nie wykazywały oznak stresu. Myślę, że ta ich "stadność" to jest cecha umozliwijąca utrzymywanie ich w dużej grupie ale małe grupy też nie są dla nich stresujące jak np. w przypadku owiec, gdzie instynkt stadny powoduje, iż utrzymywanie owcy w samotności wzbudza u zwierzęcia stres czasem doprowadzajacy np. do zaniechania pobierania pokarmu.

Link to comment
Share on other sites

znam takich co kupująnaraz sto :) Ale fakt, większosć ludzi zaczyna od kilku sztuk. Myslę, że liczba sześć jest o tyle korzystna, że jest dość wysokie prawdopodobieństwo zróżnicowania płci przy młodych "nierozpoznawalnych" krewetkach a koszt nie jest jeszcze astronomiczny. Nalezy jednak pamiętać, ze wszystkie wyższe odmiany barwne w howie wsobnym się uwsteczniają czyli w kolejnych pokoleniach swoim wyglądem wracają do formy wyjściowej. Żeby temu zapobiec należy co jakiś czas dokupić nejlepiej jakiegoś ładnego samca z innego "gniazda". Zgodnie z tym, co piszą znawcy na forach to uwstecznienie zaczyna się po piątym, siódmym pokoleniu o ile nasze krewetki miały silny genotyp.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...