Skocz do zawartości

Moja 240


A_co_to_jest_ryba?
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam problem z dokładną obsadą, ale wszystko w swoim czasie najpierw o akwarium: :D

Wymiary: 140×40(40)×50(h) cm , po nasypaniu piasku (jasny drobny (wysokość od 6 do 10cm) wchodzi mnw 240l wody

Filtracja: Filtr zewnętrzny "kaskadowy" AQAEL FZn-3; 9,8W; Qmax=1200l/h,

(mogę przełożyć bo leży nie używany) :arrow: Filtr Wewnętrzny AQAEL FAn-1 Qmax=320l/h + deszczownia

napowietrzacz Atman (z regulacją mocy) 3,6W , Rozdzielone wężyki na 2 kamienie napowietrzające 1 podłużny, 2 zwykły.

CO2 bimbrownia (cienko se daje radę) chce dokupić butlę i wtedy będzie butla i bimbrownia

Oświetlenie: 3X30W

Parametry wody: ph ok 7, stan azotanów nie przekracza 40, woda raczej miękka, temperatura 26-27'C

Obsada: -2 duże zbrojniki niebieskie + ok 10 potomstwa (wydałem ile się dało po rodzinie, tyle zostało) ;)

- 4 kosiarki właściwe

- 5 kirysków spiżowych

- 2 bocje siatkowane

(czyli głównie ryby czyszczące dno) :zamieszany:

Rośliny:

-Mech Jawajski

-Wgłębka

-Moczarka

-coś o dużych liściach w kształcie języków, nie znam nazwy

Wystrój tworzy głównie ponad 10 kamieni piaskowca ułożonych w ciekawe groty itp (dużo kryjówek)

+ 3 korzenie (2 duże 1 mały) + łupina kokosa

 

Chciał bym dokupić coś ciekawego do tego (Przyciągającego oko średnio trudnego w hodowli), sam myślałem nad 2 parami pielęgnic meeka, oraz pielęgniczkami kakadu (1+3)

Ale nie jestem pewien czy nie będzie to za dużo i czy na pewno te gatunki mogą być razem??? Do tego nie mam pomysłu za bardzo na rośliny, ale to mniejszy kłopot. Czekam na szybkie posty z odp, orazrmoże różnymi innymi pomysłami / radami, z góry dzięki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...