Jump to content

male rybki w akwarium


Recommended Posts

Jeśli masz możliwość to wyjmij je do innego zbiornika. Tylko oczywiście dobrze go przygotuj (dojrzała woda, grzałka, filtr itd..)

Ale zastanów się też czy chcesz dalej hodować te rybki lub czy będziesz miał w razie czego komu oddać/sprzedać. ;)

Co do pokarmu to rozdrabniaj np. płatki na drobny pył lub kup specjalny w zoologu ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja bym je zostawiła jak są... te ryby rozmnażają się non stop, a chętnych na nie jest coraz mniej .. w końcu zaczyna brakować na nie miejsca i nie wiadomo co z nimi zrobić. Kup wgłębkę wodną a na pewno część rybek się uchowa ... reszta pójdzie na żywy pokarm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja bym nie odławiał tego. Widać że kolega chce coś z tego mieć ale czas nauczy że hodowanie i utrzymywanie coraz to liczniejszego narybku staje się przykrym obowiązkiem :) Tak jak novaa napisała wgłębka albo jak możesz gdzieś tanio załatwić jakiegoś rogatka, moczarkę lub coś w tym stylu to gęsto wsadzić w jedno miejsce żeby się pochowały albo puścić samopas żeby się unosiło kiedyś tak miałem że w akwa unosił się taki kłębek ziela i pochowany tam narybek płatki spokojnie przeżył.

Link to comment
Share on other sites

jak chcesz zeby przezyły a nie masz drugiego akwarium, to mozesz słoik wypazony i ostudzony przymocowac w rogu akwarium do szyby tylko zeby byla w nim woda z twojego akwa i załóż tam gdzie jest miejsce wieczka jakąs drobną siatkę, nastepnie zanurz słoik w wodzie zeby byla jako taka filtracja i natlenienie :D i poczekaj az troche urosną. Albo od bidy mozesz zamocowac kawalek siatki drobnej na szybie, uzyj do tego przyssawek, takich jak masz do przytrzymania grzałki w wodzie itp, wtedy beda sie czuly jak w normalnym akwarium i nie zostaną pozarte

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...