Skocz do zawartości

danio rozmnazanie


beniaminek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki dokładnie gatunek? Dla przykładu cytaty z rozmnażania danio pręgowanego z encyklopedii z głównej strony:

 

Lepiej przygotowują się do tarła w parach niż w większej grupie. Akwarium tarłowe powinno mieć pojemność 10-50 litrów. Na jego dnie powinna się znaleźć siatka ochronna oraz kłębek mchu jawajskiego. Można je wypełnić przegotowaną wodą o temperaturze ok. 24 C, pH 7,0, twardości do 10 dGH . Przed tarłem samice oddziela się od samców na 7-14 dni. Ryby umieszcza się w akwarium tak, aby na jedną samice przypadały dwa samce. Ryby umieszcza się w akwarium tarłowym wieczorem, przed zgaszeniem światła. Tarło odbywa się w godzinach rannych następnego dnia i zwykle jest burzliwe. Ryby gonią się i wirują parami, dzięki czemu ikra jest rozrzucana. W trakcie jednej gonitwy samica wyrzuca tylko kilka jaj ikry. Z tego powodu jest ona powtarzana co minutę lub kilka. Odwrócić uwagę dorosłych od ikry możemy poprzez dokarmianie. W jednym tarle samica może złożyć ponad 400 jajeczek. Po rozrzuceniu ikry należy odłowić dorosłe osobniki, wyjąć siatkę ochronną i wymienia 50% wody na świeżą o tym samym składzie chemicznym i tej samej temperaturze. Młode wykluwają się po około dwóch dniach i są zdolne do samodzielnego pływania po upływie siedmiu dni. Należy zapewnić im jak najdrobniejszy pokarm. Po tygodniu można młodym już podawać larwy solowca. Wychów nie stwarza większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

udało mi się już 2 razy rozmnożyc danio jezeli chcesz porady napisz.... ;);););)

To ja poproszę:

-w jakim zbiorniku(ile litrów,kształt)

-Ile tarlaków było?

-jakie danio?

-kiedy przełożyłeś ryby do innego zbiornika?

-oddzielałeś ryby przed tarłem?Jeżeli tak to na ile dni?

-Jak sprowokowałeś tarło?

-O jakiej porze ikra została złożona?

-Jak zrobiłeś ruszt ikrowy?

Trochę dużo ale bardzo będę wdzięczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę:

-w jakim zbiorniku(ile litrów,kształt)

-Ile tarlaków było?

-jakie danio?

-kiedy przełożyłeś ryby do innego zbiornika?

-oddzielałeś ryby przed tarłem?Jeżeli tak to na ile dni?

-Jak sprowokowałeś tarło?

-O jakiej porze ikra została złożona?

-Jak zrobiłeś ruszt ikrowy?

Trochę dużo ale bardzo będę wdzięczny:)

Mi też się udało rozmnożyć danio kilka razy :

- rozmnożyłem w 5 l akwa

- pierwszym razem 1+1 następne 1+2samice

- pręgowane

- rano dwie samice do tarliska a popołódniu samca i następnego ranka je zabrałem

- woda była o troszke cieplejsza i dostawały sporo jedzenia, różnych rodzajów

- nad ranem

- dałem na dno większe kamienie oraz sporo rogatka i moczarki w dywanik ułożyłem te rośliny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmnażałem danio pręgowane...

2 samice ok 5 dni wcześniej przełożyłem do akwarium 40l :)

Gdy wpuszczałem samca zostawiłem tylko 1 samice,zaczęła się gonitwa ikra rozrzucana po całym akwarium(rusztu ikrowego nie robiłem ikra wpadała między kamienie,gdy samiec wytarł 1 samiczke dopuściłem drugą.

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Było to ok godz 19 tarło trwało z 2 samic ok 2 godzin.....

maleństwa wykluły się po 5 dniach chyba, nie pamiętam za bardzo (przyklejały się do ścianek akwa...)

karmiłem je pokarmem tropicala mikrovit a później żółtkiem jaja kurzego...

 

Małych po wykluciu pływało ok 500 przeżyło 100 które po 2 miesiącach wpuściłem do ogólnego akwa....

 

 

Pozdrawiam i życze sukcesów!!!!! :)))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to samice rano z ogólnego przeniosłem do tarliskowego i popołódniu samca :D

A mam jeszcze kilka pytań do ciebie :)

- jak podgrzałeś wodę w takim małym akwa?

-czym filtrowałeś/napowietrzałeś?

-małe też żyły w tym akwarium?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ponieważ też pewnie w takim litraży będę próbował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze kilka pytań do ciebie :)

- jak podgrzałeś wodę w takim małym akwa?

-czym filtrowałeś/napowietrzałeś?

-małe też żyły w tym akwarium?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ponieważ też pewnie w takim litraży będę próbował :)

- taką małą zwykłą grzałką 5W

- zwykłym najtańszym napowietrzniaczem z kamieniem napowietrzniającym z zoologika

- do pewnego czasu , jak miały juz kształty dorosłych osobników i się wzory na ciele zaczeło pokazywać to je porozdzielałem, część do mateczników dałem część została w tarliskowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...