Skocz do zawartości

Zastosowanie do podłoża węgla drzewnego zamiast lignitu ?


Sergiusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobienie LT idzie coraz większymi krokami. Tutaj parę pytań.

 

1.Lignit zakwasza wodę a w wielu artykułach można spotkać natomiast rade by dodać do ziemi dolomitu by podłoże się nie zakwasiło. Co o tym sądzicie ?

 

2. Lignit

Zawiera od 60 do 75% węgla

Węgiel drzewny

węgiel pierwiastkowy, zanieczyszczony popiołem i licznymi związkami organicznymi.

Zależy mi na zdrowym wzroście roślin i w tej sprawie chodzi głównie o źródło węgla.

Ktoś na forum (chyba Rafi) mówił coś o popiole. Czyli jakby to było jakby wsadzić go w podłoże. W przypadku węgla drzewnego mamy odpowiedź a poza tym w węglu zawarte są związki organiczne.W Lignicie pewnie też ale w źródłach nic nie znalazłem chociaż takowy jest z torfu po części.

 

3. W węglu drzewnym martwi mnie to że działa jak aktywny ; / Nie jest według mnie potrzebne zbieranie przez węgiel wielu substancji z ziemi.

Ma duże zdolności adsorpcyjne dzięki silnie rozwiniętej powierzchni

Proszę o pomoc w wyborze. Z góry mówię że lignit mi nie pasuje bo trudno z jego dostępnością. Jak zamówie to zanim dojdzie to rośliny mogą w misce paść -_-. Węgiel drzewny dostępny i tani :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że rośliny raczej miałyby problem z przyswajaniem węgla w formie brykietu...

 

Lignit zawiera węgiel, ale sam węgiel nie zakwasi Ci wody. Przynajmniej nigdy się z czymś takim nie spotkałem. ;)

 

Jeśli chcesz źródło łatwo przyswajalnego węgla to zrób bimbrownie/kup butle, albo lej EC.

No ale skoro ma to być LT to to raczej odpada.

Powiem Ci tak - inne LT radzą sobie doskonale bez węgla drzewnego/lignitów, Twoje też da radę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak się będziesz wkurzał to pamiętaj o czymś pomiędzy tą ziemię a żwir :mrgreen:

a swoją drogą uważam że to może się okazac najlepszym rozwiązaniem, ale dodatkowo kszta węgla aktywnego i kulki gliniane, czy glinianio-torfowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...