Skocz do zawartości

Molinezje i białe plamy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Akwarium: 140litrów

Temp: Aktualnie 26C

grzałka, filtr.

Obsada: 3 krewetki, 6skalarów, 5 danio, 10 innesa, 5 molinezji

Rosliny ? Zywe, nazw nie pamietam.

 

A wiec tak. Jedna z moich molinezji (czarnych) ma biale plamy na ciele, brak uszkodzeń skóry. Jednak pływa coś niezbyt żywo. chuda. płetwy przy ciele, złożone. sądziłem ze to ospa, ale jednak są to plamy a nie cętki. Natomiast druga molinezja... Ma tak samo jednak juz ma uszkodzone oko. tak jakby coś wykluło sie z niego. Wiem ze jest juz do stracenia... Bo niezbyt ladnie wyglada. Reszta ryb wyglada na zdrowe. zywe i ruchliwe. z wielkim apetytem. reszta molinezji wyglada dobrze.

moze ktos orientuje sie co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to zrobiłem. jedna molinezja wyglada na zdrową. 4... chyba zostaje kotu dac. te chore wygladaja jakby nie jadly miesiąc. a karmiłem regularnie dwa razy dziennie. jedna ma z jednej strony zadarte łuski. oklapnięte płetwy. malutkie plamki na ciele koloru bialego. 2 molinezja, cos jakby z oka wylazlo. oko stracone. pelno plamek na skórze. białe. 3 i4 wyglodzone, plamiaste, oklapniete, malo ruchliwe. ... No nie wiem co robic. wywalilem tamte chore do osobnego. Jutro jesli beda jeszcze zyły ... moze coś będę działać. z akwarium wywalilem wszelkie ozdoby itd. zostawilem rolsiny, grzałki, filtry ,ryby zdrowe. podałem karmę. i czekam na skutki... Jutro jesli bedzie wygladac zdrowo ta molinezja zostawie ją. jesli zle... separacja.

Powiem ze molinezje kupowalem w rodzinnym miescie, pozostale w wiekszym sklepie zoologicznym we wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...