Skocz do zawartości

co to za choroba?? czy to choroba??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik: weszło 80 l wody osmozy

Pokrywa standardowa 2 świetlówki jedna PHILIPS 18W druga standard aqael świecą po 10H

Grzałka: aqael 100 W

Filtr: Mini kani 120

Co2- butelki 1000 ml plant

 

TESTY:

No2- 0,3

PH-7,5

 

OBSADA:

5 danio

6 głupik

11 neon czerwony

10 milinezja

3 kirys panda

3 glonojady – 1 zbrojnik, 2 weloniasto płetwe

1 bojownik syjamski

ROŚLINNOŚĆ:

Ponikło, Nurzaniec spiralny, Moczarka kanadyjska, Rotala, Żabienica wielka, Hernatera, Limnofilia maleńska, Ludwiga, vallisneria giganteria

PODŁOŻE: Żwirek, piasek kwarcowy w formie ozdobnej, nawóz na dnie TetraPlant CompleteSubstrate

 

 

glonojad (samiec) na płetwie ogonowej na górnej części ma piły plac płetwa piersiowa chyba też jest biała ale nie jestem pewien. wyczytałem że to może być Plistoforoza ale to młody zbiornik a ryby mam od jednego hodowcy ( jednego sklepu). Pozostałe ryby mają się dobrze wybarwione pięknie zwłaszcza neonki i gupiki, jeden tylko ma dziwną płetwę ogonowa po szczepiona

post-6050-13685159959968_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gupik chory czyt porostu tak mu się zrobiło. Jakiś czas temu zauważyłem że danio pływa od dna do powierzchni kręcąc się spiralnie ( ryby patrzą sobie w ogony) a po jakimś czasie gupiki zaczęły tak robić na dodatek gonią się po akwarium ( zwłaszcza tego niebieskiego) jeśli się obróci do nich pyskiem ( do przedstawicieli swojego gatunku które go gonia) odpuszczają pościg sadze że to zabawa.

 

PS. jestem początkujący ale dość troszkę oczytany ale teoria a praktyka... więcej przewrażliwiony i wolę dmuchać na zimne :)

 

niebieskiego gupika jakaś ryba zjadła bo go nie widać

 

temat do zamkniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...