Skocz do zawartości

jakie ryby moge do mojej obsady dodać?


SkazanyNaBluesa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4x Żaglowiec Skalar - Dokup jeszcze z jednego, to ryby stadne.

2x Pielęgniczka Ramireza - ok.

2x Prętnik Czerwony - Trzymany jest w haremach.

3x otosek przyujściowy - Dokup jeszcze z 7 sztuk.

2x Zbrojnik Niebieski - Ok.

3x Kirysek Pstry + 2x Kirysek Spiżowy - Co najmniej 5 sztuk z każdego gatunku, ale tu ładniejszy będzie pstry, w ilości 10 szt. Spiżowe oddaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie są dobrane na pewno i płci to za bardzo nie rozróżnię bo jak juz pisałem to bardzo młode rybki - ze 4 cm bez płetw. Tak więc obsada jest bardzo młoda, jakis miesiąc temu akwarium zalałem wodą. Co do prętników to jeszcze dokupie jednego lub 2 , otoski tez ze 2, góra 3 no i może ze 2 pstre i 2 spiżowe co do nich to niestety dysponuję ograniczonymi srodkami wiec nie moge oddac zadnej z tych ryb, ew. dokupic cos. Wiem że akwarystyka to drogie hobby ale nie chce robić z mojego zbiornika skarbonki pieniędzy. Chciałbym na początku kupić wszystko zeby bylo dobrze i potem juz raczej nic nie dokupywac. Z rybek to myślałem o haremie gurami mozaikowych. Nie będą one cierpieć z powodu skalarów? A i jeszcze podajcie propozycję innych rybek jakie moge wpuscic i ile sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że dysponujesz małymi środkami "nie stać Cię" oddania rybek, a na kupowanie stać?

Oddaj spiżowe (w sklepach ok. 4 lub 5 zł) wtedy dostaniesz jakieś grosiki.

Poza tym otoski oraz kirsyki są stadne, musi być po pięć sztuk, a kirysków po 5 sztuk z każdego gatunku.

 

Edit;

Poza tym, musisz liczyć się z tym, że akwarystyka do taniego hobby nie należy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są wymagające pod jakim względem ? Jeśli chodzi o wodę to ja mam chyba bardzo dobrą bo skoro kranówka u mnie ma pH 7-7.5 a ja juz prawie miesiac torfem filtruje to mysle ze teraz jest juz około 5.5-6, do tego mam sporo skorup kokosów i 2 korzenie. A może jeśli te skalary są jeszcze malutkie, to jak będą dorastać razem z tymi mozaikowymi to nie będą ich ganiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli aż tak bardzo zależy Ci na gurami to najlepiej przewertować obsadę. Jeżeli chodzi o wymagania to są ryby dla początkujących i dla doświadczonych i właśnie to tej ostatniej grupy ta ryba należy. Podaj wszystkie informacje o baniaku jak w dziale o chorobach ;)

Moja propozycja obsady:

- 1+3 - gurami mozaikowy

- 15 szt. - danio tęczowy

- 20 szt. - razbora klinowa

- 10 szt. - cierniooczek Kuhla

Temperatura powinna sięgać 23-28 stopni. Różnica temperatury powietrza a temperaturą wody nie może przekraczać 2 stopnie. Jeżeli różnica będzie sięgać 3 stopnie może przeziębić se labirynt. Woda jak najmiększa ok. 4 n. A pH powinno sięgać OK. 6,5 pH. Jest więc to dość problematyczny gatunek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba odpada :D bo na twoją proponowana obsadę to co najmniej 200 zł bym musial zabulić-troche sporo ;) wiesz nie mowie ze jestem jakis biedny czy cos ale nie chce niewiadomo ile na to wybulic. Taka obsada jaką mam musi juz zostac, przynajmniej na jakis czas. Zobaczę, moze za rok zmienię obsade na zupełnie inną, ale na razie nie chce się tym martwic bo chcędocenic to co mam.

To moze chociaz harem gurami dwuplamych? Czytałem ze nie są az tak wymagajace jak mozaikowe i chyba duzo bardziej wyrzymałe. A jezeli nie bardzo ,to jakie ryby pasuja BEZ ZMIENIANIA AKTUALNEJ OBSADY ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...