Jump to content

jakie ryby moge do mojej obsady dodać?


SkazanyNaBluesa
 Share

Recommended Posts

4x Żaglowiec Skalar - Dokup jeszcze z jednego, to ryby stadne.

2x Pielęgniczka Ramireza - ok.

2x Prętnik Czerwony - Trzymany jest w haremach.

3x otosek przyujściowy - Dokup jeszcze z 7 sztuk.

2x Zbrojnik Niebieski - Ok.

3x Kirysek Pstry + 2x Kirysek Spiżowy - Co najmniej 5 sztuk z każdego gatunku, ale tu ładniejszy będzie pstry, w ilości 10 szt. Spiżowe oddaj.

Link to comment
Share on other sites

no nie są dobrane na pewno i płci to za bardzo nie rozróżnię bo jak juz pisałem to bardzo młode rybki - ze 4 cm bez płetw. Tak więc obsada jest bardzo młoda, jakis miesiąc temu akwarium zalałem wodą. Co do prętników to jeszcze dokupie jednego lub 2 , otoski tez ze 2, góra 3 no i może ze 2 pstre i 2 spiżowe co do nich to niestety dysponuję ograniczonymi srodkami wiec nie moge oddac zadnej z tych ryb, ew. dokupic cos. Wiem że akwarystyka to drogie hobby ale nie chce robić z mojego zbiornika skarbonki pieniędzy. Chciałbym na początku kupić wszystko zeby bylo dobrze i potem juz raczej nic nie dokupywac. Z rybek to myślałem o haremie gurami mozaikowych. Nie będą one cierpieć z powodu skalarów? A i jeszcze podajcie propozycję innych rybek jakie moge wpuscic i ile sztuk.

Link to comment
Share on other sites

Mimo, że dysponujesz małymi środkami "nie stać Cię" oddania rybek, a na kupowanie stać?

Oddaj spiżowe (w sklepach ok. 4 lub 5 zł) wtedy dostaniesz jakieś grosiki.

Poza tym otoski oraz kirsyki są stadne, musi być po pięć sztuk, a kirysków po 5 sztuk z każdego gatunku.

 

Edit;

Poza tym, musisz liczyć się z tym, że akwarystyka do taniego hobby nie należy.;)

Link to comment
Share on other sites

są wymagające pod jakim względem ? Jeśli chodzi o wodę to ja mam chyba bardzo dobrą bo skoro kranówka u mnie ma pH 7-7.5 a ja juz prawie miesiac torfem filtruje to mysle ze teraz jest juz około 5.5-6, do tego mam sporo skorup kokosów i 2 korzenie. A może jeśli te skalary są jeszcze malutkie, to jak będą dorastać razem z tymi mozaikowymi to nie będą ich ganiać.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli aż tak bardzo zależy Ci na gurami to najlepiej przewertować obsadę. Jeżeli chodzi o wymagania to są ryby dla początkujących i dla doświadczonych i właśnie to tej ostatniej grupy ta ryba należy. Podaj wszystkie informacje o baniaku jak w dziale o chorobach ;)

Moja propozycja obsady:

- 1+3 - gurami mozaikowy

- 15 szt. - danio tęczowy

- 20 szt. - razbora klinowa

- 10 szt. - cierniooczek Kuhla

Temperatura powinna sięgać 23-28 stopni. Różnica temperatury powietrza a temperaturą wody nie może przekraczać 2 stopnie. Jeżeli różnica będzie sięgać 3 stopnie może przeziębić se labirynt. Woda jak najmiększa ok. 4 n. A pH powinno sięgać OK. 6,5 pH. Jest więc to dość problematyczny gatunek ;)

Link to comment
Share on other sites

No to chyba odpada :D bo na twoją proponowana obsadę to co najmniej 200 zł bym musial zabulić-troche sporo ;) wiesz nie mowie ze jestem jakis biedny czy cos ale nie chce niewiadomo ile na to wybulic. Taka obsada jaką mam musi juz zostac, przynajmniej na jakis czas. Zobaczę, moze za rok zmienię obsade na zupełnie inną, ale na razie nie chce się tym martwic bo chcędocenic to co mam.

To moze chociaz harem gurami dwuplamych? Czytałem ze nie są az tak wymagajace jak mozaikowe i chyba duzo bardziej wyrzymałe. A jezeli nie bardzo ,to jakie ryby pasuja BEZ ZMIENIANIA AKTUALNEJ OBSADY ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...