Skocz do zawartości

Trzymanie pyszczaków-akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Na pyszczaki za małe akwarium na małe gatunki to min 80 cm. długości akwarium musi mieć

A jeśli jesteś zainteresowany muszlowcami to będzie ok ze dwie pary spokojnie możesz tam mieć

Oprócz skał i piasku możesz dać roślinki w nie wielkiej ilości

Pyszczaki są jajo rodne a samice jajka inkubują w pyskach po okresie około 20 dni wypuszczają z pyska już narybek(wykluty) który sam się odżywia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najlepsze bo są dobre bo je znajdziesz na pewno. Najlepsze są np. muszle endemicznego z tamtego regionu ślimaka Neothauma tanganyicense. Jeden z forumowiczów je zdobył dla swoich muszlowców. Pamiętaj ze na jedną rybę powinno przypadać minimum 5 muszli. Całe podłoże najlepiej z drobnego białego pisaku kwarcowego. Z tyłu może nurzańca śrubowego też występującego w Malawi ;) Jako tło np. czarny brystol ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym że muszlowców nie trzyma się w haremach ;) tylko w parach

Sorka, ale ja jeszcze Neolamprologus multifasciatus trzymanych w parach nie widziałem ;) A sam zakładam w takim samym zbiorniku tangę i związku z czym siedzę już od jakiegoś czasu na forum jej poświęconej ;) I jeśli chodzi o te muszlowce to trzymają je w haremach i właśnie taki harem 1+2 został mi polecony ;).

 

Chodzi mi oczywiście o takie małe zbiorniki, bo na większe nie patrzyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...