Skocz do zawartości

tęczanki- co to za gatunek i co to za zachowanie ?


Rekomendowane odpowiedzi

cześć

mam kłopot z rozpoznaniem konkretnego gatunku tęczanek. Chciałem kupić odmianę boesemanna, ale moja niewiedza poparta niewiedzą sprzedawcy zaowocowała kupnem (wydaje mi się) tęczanek trójpręgich :P . Czy ktoś może wie co to za gatunek ?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i drugie pytanie.

8 dnia od wpuszczenia dwie z moich rybek zaczęły pływać wokół siebie przez jakieś 15 minut.

Co oznacza takie zachowanie? Czytałem, że są to ryby stadne i mało terytorialne, ale chyba to co widzicie na filmiku to jest walka o dominację?

youtube strasznie zepsuła jakość filmiku, ale coś tam jednak widać

http://www.youtube.com/watch?v=UsKzfkZH2M0 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin!991 akmamarynowa chyba odpada. moje nie są jednolicie niebieskie, choć po zdjęciach trudno to zauważyć. Raczej mienią się od niebieskiego, przez zielony do srebrnego/białego... zależy pod jakim kątem się ustawią.

 

tęczanki neonowe?

jedna z nich wydaje mi sie ze tak. jest prawie cała niebieska i ma czerwone płetwy, ale pozostałe 5 ma płetwy żółte i taką jakby ciemną linię wzdłuż tułowia

 

ogólnie rzecz biorąc dla mnie jest to zagadka... pozostaje chyba poczekać aż podrosną i się wybarwią :P

 

 

PS: Przenoszę do odpowiedniego działu.

No i mógłbyś dać mniejsze [regulamin mówi o max 800px na dłuższym boku] zdjęcia. ;)

mea culpa. zapomniałem o tym dziale. a co do fotek będę pamiętał się następnym razem. Teraz proszę o przymknięcie oka ;)

 

 

a jeszcze jakby ktoś wiedział co oznacza to ganianie się z filmiku ?

 

Gofer a czy neonowe właśnie są całe niebieskie jak są młode czy mają różne barwy ? bo na fotkach z netu widzę całe niebieskie z czerwonymi płetwami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neonowe powiadacie... w takim razie mam jasność. wielkie dzięki za odpowiedzi :D będzie można dokładniej przestudiować ich potrzeby, choć z tego co do tej pory czytałem i tak nie są jakimiś wymagającymi rybkami

mam nadzieję że ich kondycja się niedługo poprawi- trzeba je było widzieć pierwszego dnia... były tyljko leciutko niebieskie, teraz już i tak jest dobrze

 

do autora jaki ma litraż :?:

litraż około 200 litrów. wymiary 100x40/46x50 profil.

 

ogólnie rzecz biorąc Rafi200 to sam mi je polecałeś w moim temacie o obsadę :mrgreen:

 

A co do samych tęczanek, to bardzo polecam... rybki strasznie pocieszne i ruchliwe, nie to co razbory czy neony. Nie urażając nikogo z ich sympatyków,ale te dwa gatunki, można powiedzieć , że "są w zbiorniku" i tyle, a tęczanek wszędzie pełno :twisted: no i kolorki na żywo też potrafią zrobić wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to tęczanki neonowe, chociaż na jednej z fotek rybka wygląda na mieszańca,tylko samce tego gatunku mają czerwone płetwy,samice pomarańczowo żółte,Twoje są jeszczee nie w pełni wybarwione.To bardzo łatwa do hodowli rybka i chętnie sie rozmnaża,jeśli będziesz je trzymał same to dorosłe dobrze karmione tęczanki wycierają się co kilkanaście dni,nie zjadają ani ikry ani swoich młodych,to rybka stadna.kilkanaście lat temu rozmnażałem masowo 4 gatunki tęczanek w celach handlowych,więc to co wspomniałem o mieszańcu jest możliwe bo krzyżowałem te ryby z ciekawości.Powodzenia w hodowli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło poznać również opinię praktyka :) teraz mam już 100% pewność

Powodzenia w hodowli

nie dziękuję ;)

 

a co do tych walk. Nie żebym się jarał przemocą, ale te "przepychanki" są nawet interesujące... krzywdy sobie na pewno nie robią, bo nie widzę ubytków na płetwach czy łuskach, ale widać jak największy z samców uzyskał taką psychiczną przewagę nad innymi, ale żeby nie było- i tak pływają całą grupą.

polecam dla ludzi, którzy lubią rybki ławicowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...