Skocz do zawartości

Oświetlenie 25l.


Rekomendowane odpowiedzi

Ma znaczenie, moc i barwa.

Jeżeli włożysz zwykłą żarówkę (tradycyjną) 25 W światło będzie słabe i jeżeli będziesz tam miał jakieś rośliny to ci padną (chyba że postawisz akwarium przy oknie ale wtedy spodziewaj się glonów.

świetlówka kompaktowa to dobry wybór będzie ci dawała wystarczająco mocne światło do sporej ilości roślin, poza tym będziesz miał wybór barwy dostępne są od 5500k do 10000k.

Tak naprawdę na wybór będzie miało wpływ szereg czynników.

- miejsce gdzie postawisz akwarium

- czy będziesz miał tam rośliny ile i jakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile tych 'K' mam wziąść??? Co to są te K???

K jest oznacza barwę światła w kelwinach 6500k to barwa światła słonecznego i z reguły jest standardową barwą z świetlówkach kompaktowych.

Świetlówka kompaktowa się tak bardzo nie nagrzewa jak tradycyjna i jest mniejsze prawdopodobieństwo że Ci strzeli w akwarium ( może się zdarzyć że tradycyjna żarówka pęknie - spotkałem się z tym jak zwykła żarówka "wybuchła" )

W 25l nie ma co szaleć ze sprzętem ale kompaktowa będzie porostu lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin więc mam żarówkę zwykłą ale woda mi się grzeje.

Ja będę potrzebował światło przez ok 10 godzin z tego względy, że planuje zakupić żywe roślinki.

A one światła potrzebują. :kwiaty:

 

 

Marcin :google: Wpisz sobie żarówka energooszczędna i masz jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oboje z kolegom już wiemy co to jest to "K" a jeśli ja mam wejście w pokrywie na zwykłą żarókę, to jak zamontować tą na kelwiny? bo to jest chyba taka jak jarzeniówka?

Ta zwykła też ma barwę wyrażoną w kelwinach ;)

Niektórzy producenci podają barwę w lumenach.

Dla was byłaby najlepsza świetlówka energooszczędna kompaktowa 2 pinowa ale jej montaż jest troche bardziej skomplikowany niż z gwintem :zamieszany:

http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_p=1fe23ca5320f&UID=52be4d287436

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wodoszczelności to jest bardziej niż zwykła gwintowa tradycyjna żarówka ;)

Jeżeli samemu chce się je zamontować do pokrywy potrzeba oprawy jeżeli nie znajdziecie w sklepie hermetycznej trzeba zabezpieczyć sylikonem, dobrze jest zamontować odbłyśnik, schować można wszystko pod osłoną plastikową - przeźroczystą. problem, no i nie wystarczy ją podłączyć do 230v :zamieszany:

Dołączona grafika

 

Lub kupcie gotową pokrywę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...