Skocz do zawartości

63l, co dokupić?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem aqua 45l, a wczoraj stałem się posiadaczem aqua 63 litrowego.

Moja obsada to:

 

1 x bojownik

4 x otosek

9 x neon Innesa

 

Czy coś jeszcze mogę wpuścić do nowego baniaka???

Brak mi sprzątaczy dna, a może jakaś inna ławica??? Np kardynałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję, abyś dokupił następujące rybki:

2x otosek,

6x neon inessa,

może 6x kirysek panda.

Co do agresywności bojownika to możesz to sprawdzić. Do akwarium przyłóż lusterko. Jeśli będzie stroszył to znaczy, że jest agresywny, a jeśli nie to znaczy, że nie jest agresywny. Krewetki RC bojownik może zjeść, lepiej 6x krewetki babaulti albo 6x krewetki amano, tylko że one nie rozmnażają się w słodkiej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dokupił 6 neonów innesa lub zielonych i 6 kirysków pigmeja rzecz jasna bojownika bym się pozbył lub kupił bym dla niego akwarium do 20 litrów i samiczkę bym mu załatwił i przy odpowiednich warunkach i szczęściu został byś posiadaczem młodych bojowników :mrgreen: pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupił bym dla niego akwarium do 20 litrów i samiczkę bym mu załatwił i przy odpowiednich warunkach i szczęściu został byś posiadaczem młodych bojowników :mrgreen: pozdrawiam ;)

W 20l może być sam samiec bojownika, choć nie wiem czy 20l to nie za mało. Poza trzyma bojowniki trzyma się w harmach czyli 1 samiec i 2/3 samiczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do połączenia bojownik-gupiki nie ma reguły.To zależy od charakteru bojownika.I tak na marginesie patent z lusterkiem się nie sprawdza.Ja mam bojownika w Gupikarium i jest spokój.Teraz doszły mu 2 panienki bojowniczki i dalej jest spokój.Z kolei drugi bojownik dostał eksmisję do innego akwa,bo masakrował molinezje.Też dostał 2 panienki i jak ręką odjął.Dlatego twierdzę,że nie ma reguły co do zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co tu mówicie. Zró bojkowi test. Przyłóż do akwa lusterko i patrz, jeśli się stroszy przy lusterku znaczy, że jest agresywny i gupiki odpadają, przy neonach i bojowniku również obserwuj, ponieważ słyszałem historię, że neony podgryzały bojka. Ja proponowałbym Ci oddać wszystkie ryby oprócz bojka, dokupić do niego 3 samice i zrobić sobie harem :mrgreen: do tego ze 2 ślimaki helenki, dla bezpieczeństwa przed innymi ślimakami. Tak ja bym zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dokupił 6 neonów innesa lub zielonych i 6 kirysków pigmeja rzecz jasna bojownika bym się pozbył lub kupił bym dla niego akwarium do 20 litrów i samiczkę bym mu załatwił i przy odpowiednich warunkach i szczęściu został byś posiadaczem młodych bojowników :mrgreen: pozdrawiam ;)

To rada czy sabotaż?

Po pierwsze. Akwarium jest za małe na mieszanie różnych gatunków neonek.

Po drugie. Wpuszczając bojka z samiczką do 20l raczej posiadaczem młodych bojowników by się nie stał. Prędzej stanie się posiadaczem martwej samiczki. :roll:

 

Co do tematu

Podstawa:

1 x bojownik

4 x otosek

9 x neon Innesa

Dokup ze 2 otoski i kilka neonek.

Mamy wtedy:

1 x bojownik

6 x otosek

xx neon Innesa

Tutaj widzę dwie różne opcje.

Opcja 1 - dokupienie samic bojownikowi, wtedy:

1+3 bojownik

6x otosek

xx neon Innesa

Opcja 2 - dokupienie czegoś innego. Gatunki stadne odpadają, ze względu że w akwarium masz już dwa takie.

Należy brać poprawkę na charakter bojownika, przez to odpadają np. Ramirezki.

Proponowałbym harem zmienniaków plamistych. Bojownik zajmie się narybkiem, więc problemu z tym nie będziesz miał.

Więc Opcja 2 wygląda tak:

1x bojownik

6x otosek

xx neon Innesa

1+3 zmienniak plamisty

Platki są tu tylko propozycją. Można je zastąpić jakimś innym nieławicowym i nieagresywnym gatunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie..

Bojka oddać nie mogę, bo od tego gatunku zacząłem romans z akwarystyką.

Pierwszy mi padł, a teraz w aqua pływa jego następca. Jest żwawy, ruchliwy, wszędobylski, ale to raczej neony zaczepiają jego. Gania je, ale nic im nie robi. Najpierw myślałem, że to taki czort, ale zaobserwowałem, że to on był szczypany za ogon. Mimo to nikomu nie stała się krzywda i w baniaku panuje spokój. Właśnie obserwowałem podwodne życie i ku mojemu zdziwieniu w nowym zbiorniku żwawo hasają otoski. Tak jak w mniejszym metrażu siedziały pod korzeniem tak tutaj jest ich wszędzie pełno. Poprzednio tak zamulały, że nie było ich za dnia widać, a dziś totalna metamorfoza. :) Krewetki całkiem fajna sprawa, ale nie mam mchów na dnie. Znaczy się mam spory mech jawajski, ale nie mam na niego pomysłu. Mówicie też żeby do Innesów dać inne neony, ale czytałem, że jeden gatunek neonów nie bardzo chce się bratać z innym. Prawda to czy nie? No i neony czerwone są jednak znacznie większe od Innesów. Poza tym są podobnie ubarwione. Gupików i zmienniaków nie chcę, bo wczesniej mialem żyworodne rybki i oddałęm je do baniaka 240l. Raz, że mocno brudzą, a dwa jakoś żal mi tych maluchów, których nie potrafiłem uratować przed pożarciem. Kuszą mnie kirysy, ale czy one nie będą wchodzić sobie w drogę z otoskami? Wiem, że otoski żywią się glonami, ale pływają w tych samych rewirach. Choć dziś moja czwórka szaleje na całej długości i wszystkich głebokosciach. Podoba im się ta przeprowdzka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że neon inesa z neonem czerwonym będą się trzymały razem ale myśle że lepiej nie mieszać. grupka 8 neonków to troche mało

więc proponuję dokupić jeszcze 6 tego samego gatunku i będzie ok.

Kiryski są przydatne w akwarium - też stadne ale tak z 4-6 starczy - oczywiście jednego gat.

Kiryski sterby i panda są ciekawe. Pigmejki też są fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do połączenia bojownik-gupiki nie ma reguły.To zależy od charakteru bojownika.I tak na marginesie patent z lusterkiem się nie sprawdza.Ja mam bojownika w Gupikarium i jest spokój.Teraz doszły mu 2 panienki bojowniczki i dalej jest spokój.Z kolei drugi bojownik dostał eksmisję do innego akwa,bo masakrował molinezje.Też dostał 2 panienki i jak ręką odjął.Dlatego twierdzę,że nie ma reguły co do zachowania.

Jak bym dostał 2 panienki na własność to bym był spokojny jak baranek :)

Nie zawsze dresiarz się czepia słabszych więc z bojkami też tak jest, ale oczywiście nie zawsze tak jest. Na dno może otoski 6sztuk lub ew. 6 kirysów panda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...