Skocz do zawartości

jakie oswietlenie???? - buduję pokrywe do 100 l


Rekomendowane odpowiedzi

witam, tydzień temu padło mi oświetlenie w akwarium 100 litrowym, myślałam ze obydwie świetlówki się naraz spaliły dokupiłam jedna ale dalej nie działa, tata zmienił kabel ten nie pomogło i nie wiemy w czym rzecz coś z pozostałymi przewodami możne nie grac. A ze pokrywa była już stara i zniszczona trochę tata zbuduje mi nowa ze sklejki.

Niestety nie mam pojęcia o oświetleniu zawsze miałam takie jakie porostu było w pokrywie. Potrzebuje teraz 2 świetlówki ale nie mam pojęcia jaka moc jaki rodzaj. i cała resztę aby mogły być na tej pokrywie zamontowane. byłabym bardzo wdzięczna za nazwy wszystkich cześć jakie potrzebuje albo jakieś linki na allegro czy gdzieś. (zaznaczę ze nie chciałabym za dożo wydać)

 

oświetlenie ma być do 100l akwarium. zaranie są w nim mlode molinezje, gupiki ,3 zbrojniki niebieskie, jeden albinos, 2 ampularie, neonki. w przyszłości będę trochę zmieniać obsadę zastanawiam się nad rasborami galaxy, drobniczkami jednodniowkami, możne bojownikiem jak znajdę jakiegoś laggodnego, możne pielegniczkami kakadu albo raminezkami to jeszcze wszystko do przemyślenia.

 

roślin mam dosyc dożo i zależy mi na świetleniu dobrym dla nich bo czasem zdążają mi się problemy z odpadaniem liści albo czernieniem łodyg

 

nie znam nazw wszystkich ale kilka z nich to chyba :

Rotala rotundifolia

Blyxa japonica

Wąkrotka białogłowa

Nurzaniec

Peplis dwupręcikowy

Żabienica Blehera

 

zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. W pokrywie plastikowej od świetlówek odchodzą kabelki do takiego dużego czegoś, ciężkie dosyć nazywa sie to chyba cewka ale bardzo możliwe ze się mylę.

czy da sie zamontować 2 świetlówki bez tego ? albo coś innego mniejszego i lżejszego czy jest to bardzo potrzebne?

 

 

pozdrawiam i proszę o pomoc.

 

jak skończymy pokrywę i uda sie dobrze oświetlenie zamontować to dodam zdjęcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tata sprawdził startery poza świetlówkami i kablami? To coś

takiego dużego czegoś, ciężkie dosyć nazywa sie to chyba cewka

to statecznik. Bez tego niestety nie da rady bo to serce układu zasilającego świetlówki. Można go zamontować z tyłu na obudowie, na zewnątrz albo położyć za akwarium.

 

Jakie długie jest to akwarium? Standardowa 80? Jeśli tak to polecam taki zestaw: http://www.zoolight.pl/product-pol-386- ... e-865.html albo ten: http://www.zoolight.pl/product-pol-385- ... S-865.html . To już gotowy zestaw, tylko zamontować w nowej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...