Skocz do zawartości

Pomocy


gruby55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam problem z woda w ciagu 2-3 dni zrobila sie zielonowata widocznych glonow brak

nie mogac zniesc wygladu akwarium wymienilem 80% wody przyczym dokladnie je wyczyscilem lacznie z dnem

4 dni i problem wrocil zbiornik 240l a wnim 12 pyszczakow troche kamieni lupkiow piaskowca i tradycyjnego

kamienia piach grys filt tradycyjny z lampa uv akwarium ma ponad 3 lata

 

Pozdrawiam

Marcin

 

czekam na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo akwarium funkcjonuje? Zapewne Twoje akwarium spotkał "zakwit wody".

 

Zrobiłeś jednak wielki błąd wymieniając większą część wody, bo pozbyłeś sie bardzo potrzebnych bakterii nitryfikacyjnych. Poczytaj o cyklu azotowym w akwarium. Teraz cały cykl zacznie się od początku, trzeba się liczyć ze skokami parametrów, co może być szkodliwe dla ryb. No ale mądry Polak po szkodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pewnie ze madry :oops: tak jak napisalem 3 lata , mialem przeprowadzke w lutym

okolo 80 litrow(wody z akwarium) przetransportowalem ze starego mieszkania i to byla pierwsza tak agresywna

podmiana od zalozenia ale raczej nie ma to wiekszego znaczenia? tak wiec woda w moim szkielku ma ponad

3 lata i bardzo mozliwe ze to wlasnie kwitniecie wody.

 

dzieki za podpowiedz

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametrow nigdy nie mierzylem nie mierze teraz i nigdy tego nie bede robil koniec kropka

filtr 300l h z lampa uv napowietrzaczem i wkladami ceramicznymi oswietlenie 2x30w od 9 do 21

podmiana raz w miesiacu 80 litrow 1/3 akwarium nie nawozilem nigdy akwarium nie mam w nim

ami jednej rosliny

 

 

............ to tak zrobie juz i tak prawie to zrobilem 5 dni temu wymienilem 80% wody

2 dni byla piekna na 3 dzien znowu zaczela zieleniec i nie wiem co dzieje sie sodoma

 

Andrerw: darujemy sobie takie słownictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może tkwi w braku roślin (chociaż masz taki biotop). Może bakterie nie wyrabiają z przerobieniem odpadów organicznych pyszczaków ?

 

PS. agniesia większym błędem grubego było raczej tak jak sam napisał: " je wyczyscilem lacznie z dnem"

Jak wiadomo bakterie osiedlają się w filtrze i podłożu. Przeczyszczenie podłoża jeszcze bardziej zachwiało

równowagę biologiczną zbiornika.

 

Gruby spróbuj zastosować pałeczki z Tetry Initial Sticks. Wiadomo że chemia i nie są to bakterie nitryfikacyjne tak ja mówią ale napewno jest to pożywka dzięki której obecne bakterie szybciej się namnożą w podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergiusz dzięki za podpowiedź(reszcie również),obeszło sie bez chemii 2 dni bez światła dwa filtry i jest prawie po sprawie jeszcze dzień dwa i bedzie stan z przed awarii zastosowałem sie do porad kwitnącej wody zaciemnić akwarium wzburzyć lustro wody deszczówka bądź czymś innym podwoić filtracje i gra muzyka a zrobiłem to dlatego ze po podmianie 80% wody po 2 dniach znowu była zielona to mi nie dawało spokoju bo czasami hoduje glona w małym akwarium na szklanych płytkach dla glonojada stawiam je na parapecie w centralnym słońcu i po 5 dniach woda dopiero łapie zielonkawy kolor w przypadku kwitnięcia wody nie można podmieniać wody po trochu jedno razowo najmniej można 50% wiec wszystko wyszło na dobre

 

jak wygladalo kwitniecie wody w moim akwarium 1.dzien lekko zielonkawa woda 2.bardziej zielonkawa woda:) 3.zielona metniejaca woda 4.zielona mętna woda do tego stopnia ze nie bylo prawie widac ryb przy tylniej szybie 5.zastosowanie sie do porad i z dznia na dzien widoczne zmiany na lepsze.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...