Skocz do zawartości

[63L] Ogólne


Rekomendowane odpowiedzi

Więc mój problem jest następujący w chwili obecnej mam akwarium 25L za miesiąc planuje zakup większego awkarium czli 63L bądź też 72L. Puki co chciałam zaplanować obsadę bo akwarium musi swoje odstać jak wiadomo bez rybusiek :) Mój plan na rybki to:

6 x bystrzyk ornatus (ozdobny)

10 x neonki innesa

6 x modrook

4 x kiryski panda

 

Z góry chciałam zaznaczyć że puki co w 25L mam 4 bystrzyki oraz 3 modrooki :) Tak więc zależy mi żeby te rybki pozostały aczkolwiek było ich więcej. Gdyż nie wiem czy bystrzyki w ilości 4 sztuk to nie za mało choć nie czują się źle. No a w modrookach jestem zakochana i z czasem tą rybkę mam zamiar rozmnożyć :) Proszę o komentarze i sugestie co do mojego pomysłu :) z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki fajnie wszystko czyszczą i są ładne. A co do rybek to spytaj się czy by sprzedawca się z tobą nie wymienił na inny gatunek bo na dwie ławice to trochę za małe akwarium niestety :( .Modrooków u mnie w sklepach nie ma ale juz gdzieś na forum były takie pytania i te rybki po takich cenach chodzą jak już wymieniłaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a taka obsada byłaby dobra:

6 x bystrzyki ozdobne

8 x modrooki

6 x krewetki

 

I jakie krewetki polecasz ? :) Hmm chodzi głownie o to że nie chce ani bystrzyków ani modrooków tymbardziej oddać do sklepu. Zresztą modrooki chyba nie są typowo ławicowe (przynajmniej tak facet w sklepie mówił :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upór mogło by być, niektórzy gorzej trzymają rybki i zyją ale to dla nich nie zdrowe. W takim litrażu powinna być tylko jedna ławica małych ryb (oczywiście mozna trzymać coś więcej ale chodzi mi tylko o ławice :) ) . a co do krewetek to jest bardzo duzy wybór ale najczęściej wybierane są babaulti i red chery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja obsady:

10 mordooki

6 Red Cherry

5 otosek

1+1 p.ramireza lub 1+3 zmienniak plamisty lub 1+3 prętnik karłowaty

Z tymi otoskami to ja bym się zastanowił bo tak naprawde to otoski są do czyszczenia, no chyba że ktoś lubi otoski, a do czyszczenia moim zdaniem lepsze są krewetki i ładniej wyglądają i rozmnażają się jak króliki można je potem oddać do "rybnego" i jakąś kaske z tego mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...