Skocz do zawartości

Razbora Hengela bez oka czyli What's going on?


Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy akwaryści (zwracam się do osób, które mają coś do powiedzenia i nie mają na celu nabijania postów ;) ) dziś zauważyłam , że jedna razbora hengela z mojego stadka nie ma oka. Wszystkie ryby są ruchliwe i nie zauważyłam zmian w zachowaniu oraz w "wyglądzie". Podaje więcej danych:

 

akwa 60L

temp. 25*C

filtr wewnętrzny+kaskada

oświetlenie 0,5W/L

easy carbo + TPN+

 

Obsada:

15x razbora hengela

1+1 kakadu

5x otosek

krewetki

 

Pokarmy:

rureczniki

kryl

artemia

dafnia

+ pokarm suchy (ichto-vit, supervit, spirulina)

 

Testy wydają mi się w porządku-nigdy nie było z nimi problemu

pH - 6,5

KH - 6

GH - 10

NO2- 0

NO3 - 20

 

Tyle ode mnie. Proszę o jakieś sugestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby zamieszkują razem akwarium od dość dawna i nigdy nie były wobec siebie agresywne, nawet podczas tarła.

To nie znaczy, że nigdy nie będą.

Możliwe też, że rybka zachorowała/przy truła się i miała problem z pływaniem (np. przez zbyt duże stężenie CO2 w wodzie), taka rybka może stać się celem ataku (miałam taki przypadek kiedyś z bystrzykiem amandy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe też, że rybka zachorowała/przy truła się i miała problem z pływaniem (np. przez zbyt duże stężenie CO2 w wodzie

Napisałam wyraźnie, że rybki nie zmieniły zachowania. W akwarium nigdy nie było chorób a tym bardziej problemów z pływaniem. Poza tym nie napisałam nigdzie, że podaję CO2 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam wyraźnie, że rybki nie zmieniły zachowania. W akwarium nigdy nie było chorób a tym bardziej problemów z pływaniem. Poza tym nie napisałam nigdzie, że podaję CO2 :roll:

Podałam przykład.

Przykro mi że zawiodę Twoje oczekiwania, ale oko rybie samo nie wypadło. No chyba że w akwarium masz sterczące wykałaczki ;) to może sobie wydłubała.

Stawiam na kakadu. Są to takie ryby, które mogą zaatakować mniejszą rybkę, po czym jak gdyby nigdy nic, znowu ją olewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...