Jump to content

Skalar tarło


Recommended Posts

Witam mojemu kuzynowi otarły się skalary w zbiorniku 126 litrów,ikra jest na filtrze co robić.Wiem że zbiornik jest za mały na skalary ale no coż jak się otarły to dobrze.Proszę o pomoc wszelkie pomoce mile widziane. :help:

Link to comment
Share on other sites

126 jest wystarczające dla skalarów. Nawet słyszałem o trzymaniu 2 par w tak owych.

Jezeli to pierwsze tarło to duzo z tego nie bedzie. Niech doda do wody coś na grzyby ( kiedys Tropical miał Akryflawine która była ok) . W sumie przy filtrze nie powinna pleśnieć ale tak dla pewności. Niech zostawi w akwarium i zostawi wszystko matce naturze :) A jeżeli ma duże parcie to niech poczeka aż sie wyklują i potem szybko kilka złapie - ale nie wszystkie. Kilka musi zostac z rodzicami

Link to comment
Share on other sites

Zostaw i niech zjedzą, u mnie się tarły co tydzień, miałem 6 młodych i tylko problem co z tym zrobić.

Nie wszystkim się tak samo rozmnażają. Np. spotykałem się z głosami że ramirezy składają ikre raz na 2 tygodnie. Mi już od miesiąca jej nie złożyły ;)
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co robić!! Niektóre jajeczka robią się białe !!Czy tak powinno być?? Do tarła doszło przedwczoraj wieczorem ok16.30, po ok 4 godzinach przełożyłem ikre razem z rodzicami i z filtrem do 56l, zastosowałem aquaseptin tropikala, a dziś kupiłem helthosan i także wlałem odpowiednią ilość. Ikra nic nie ""urosła"" a wiem że np. u karpii rośnie> :help: Jeśli wszystko jest dobrrze to tak na oko niedlugo maluszki powinny opuścić "jajka".

Co o tym myślicie?? będzie coś z tego czy nie robić sobie nadziejii :(

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...