Skocz do zawartości

[60L] Obsada


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna mam 60l,wcześniej miałem 180l ale dno pękło:(

 

Obsada:

5 Mieczyków

2 Danio

2 glonojady

2 Kosiarki

 

Rośliny:

Żabienica

Nurzaniec

I jeszcze jakieś,ale nazwy nie znam bo od znajomego dostałem.

 

Oświetlenie:

Standardowe 15w (myślę nad dołożeniem jeszcze jednej 15,albo 8)

 

Podłoże;

Biały żwirek

 

Nawożenia nie stosuje,i nigdy nie stosowałem.Myślę w niedalekiej przyszłości zmienić na iwagumi 60l na początki dobre.

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu mu to zajmie jeszcze. Ale nie wiem czemu,ale nie rosną cos,myślałem ze to przez akwa,ale wcześniej miałem je w 180 i były takie same,znajomy ma je w 200l i tez maja takie same wymiary,a maja już coś kolo pól roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła fala pseudo akwarystów :roll:

Danio pewnie pręgowane bo autorowi ciężko było napisać jaki gatunek dorasta do ponad 6 cm. wiec akwarium za małe. Trzyma sie je w stadzie minimum 6 szt.Dalej kosiarki (jeżeli to te "prawdziwe) dorastają do 13 cm. i też są stadne i musi być 6 szt. Czyli też akwarium za małe i to o ile. Zbrojnik do 14 też za małe oraz trzyma się je w parach. Mieczyk do 13 cm.i trzyma sie je w haremach 1+3 więc też akwarium za małe.

Żadna ryba nie nadaję się do tego litrażu więc je oddaj bo skarłowacieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te glonojady, kosiarki skarłowacieją, zresztą to już pewnie skarłowaciały i już nie urosną i nic nie przełożysz do akwa. Zasada jest taka: rybie trzeba od razu zapewnić duże akwarium, a nie małe i tam czekać aż urośnie...

Danio jest za ruchliwe i tak trzeba im zapewnić o wiele większe akwarium. Min. 80 cm długości. Potrzebują o wiele więcej przestrzeni do szaleństwa. ;)

Mieczyki są za duże do tego akwarium, min. 100 litrów.

 

 

Ogólnie wystój niezły. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze macie racje,wcześniej były w 180l,ale jak pękło musiałem szybko coś kupić.kupiłem 60l,uratować je uratowałem,miałem zamiar trzymać tam same drobniczki i iść tropem iwagumi,ale niestety ciężko mi jest je zdobyć,a ostatnie parę sztuk niestety poległo jak pękło akwa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...