Jump to content

Korzeń zachodzi pleśnią


kretu92
 Share

Recommended Posts

Korzeń do akwarium, drzewo z którego jest zrobiony musi być martwe od przynajmniej 6 miesięcy, oczyszczony, wygotowany w roztworze solankowym. Dużo z tym zachodu, próbowałem sam to zrobić ale też mi nie wyszło. Mniej zachodu i ryzyka będzie jeśli kupisz korzeń poprostu w sklepie albo na allegro.

 

I zapomniałem dodać, że musi się gotować ok. 4 godzin.

Link to comment
Share on other sites

Co Wy się tak tego gotowania w solance przyczepiliście ..... Jakie minimum 4 h .....

Jak sobie wyobrażacie wygotowanie moich korzeni skoro największy miał ponad 2 m długości .......... Owszem jeśli gabaryt na to pozwala to nie zaszkodzi- zabijemy w ten sposób wszelkie robactwo i pasożyty mieszkające w drewnie.

A Pleśń ..... Kiedy kupiłem korzenie Red Mor Wood Czy jakoś tak wszystkie pokryły się pleśnią i co z tego skoro sama zniknęła po 3 dniach Moje glonojady ją zjadły na spółkę z Ślimakami . Nie wyjmowałem ich . Były włożone do zbiornika w którym już pływały ryby ...Nic nigdy tam nie zdechło.

 

Moim zdaniem kolega ma żywe drzewo i tyle ...... Napisałeś ze je skórowałeś . Ważne jest to czy drzewo było żywe... Jeśli tak to normalne ze pleśnieje i będzie pleśnieć . Nie pomogą tu żadne gotowania w solance .

Polecam samemu znaleźć korzeń . Jak poznać ze jest martwy a no normalnie to widać kiedy drzewo zbrązowiało ze starości . Ma wyglądać jak te korzenie za sklepu i tyle . Dobrze umyć polać wrzątkiem bądź jak się bardzo Boisz wygotować i do akwarium . Ja swoje tylko wypłukałem pod bieżącą wodą a wyciągałem je z bagna .... Ryby żyją i jest oki .

 

Już tyle słyszałem o PREPAROWANIU KORZENI .Chyba tyle nie napisano o preparowaniu zwłok

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję .Ale jak widzę takie bzdety ..... Nikt tego nie sprawdzi ale pisze....

Przepis na Korzeń W Solance

Bierzemy Korzeń - średni , obieram tak aby nie uszkodzić delikatnego miękiszu , Nastawiamy wodę , kiedy już zaczyna bulgotać dosypujemy soli ale oczywiście z umiarem. Wrzucamy korzeń wcześniej skropiony cytrynką aby pozbyć się zapachu mułu . Gotujemy na wolnym ogniu ok. 4h. Po wystygnięciu możemy podać go rybom i życzyć smacznego .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...